נופשון שומרון בקרני שומרון
נופשון שומרון בקרני שומרון צילום: דניאל צור גילו

מחנה הקיץ השנתי של נופשון 'שומרון' לילדים בעלי צרכים מיוחדים מתקיים כבכל שנה בישיבת הסדר קרני שומרון.

לאחר שנת קורונה מאתגרת לכל עם ישראל ובמיוחד למשפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, 'נופשון שומרון' לא עצר וקיים מחנה לכ-160 חניכים ומתנדבים מכל רחבי הארץ, שהגיעו לשבוע של חוויות.

בכל קיץ מתקיים מחנה המתנהל בתנאי פנימייה מלאים, למשך שבוע ימים. "נופשון שומרון" מספק פעילות חווייתית ומקדמת לילדים בהתאמה ללקויות הספציפיות שלהם, תוך שימוש בציוד ובאביזרים התואמים את צרכיהם. בנוסף, מחנה הקיץ מאפשר להורי הילדים מעט הפוגה מהטיפול האינטנסיבי בילד, ומסייע להם בצבירת כוחות מחודשים.

בכל שנה המדריכים הם בחורים מהישיבה הנרתמים לטובת הילדים, השנה בשל "זמן אלול" המתנדבים הם בני נוער, צעירים, סטודנטים וחיילים מכל רחבי הארץ, שעברו ימי הכשרה ללמידה והתמקצעות בעולם הצרכים המיוחדים. החניכים לנים בחדרי הישיבה עם החונכים הצמודים אליהם במהלך כל השהות בנופשון.

פרויקט 'נופשון שומרון' החל לפני 15 שנה כיוזמה של תושבי קרני שומרון וקרן "אבי-אד", לעילוי נשמתם של אדווה פישר ואברהם סיטון ז"ל, בתור מיזם מקומי הנותן מענה לתושבי הישוב קרני שומרון.

מאז, הפרויקט התפתח וגדל לפריסה ארצית וכיום פועל בשבתות, חגים וחופשות ממוסדות החינוך המיוחד, במסגרת ישיבת ההסדר קרני-שומרון ומופעל בתמיכת משרד הרווחה.

אלי כהן, מנכ"ל ישיבת ההסדר קרני שומרון, אמר: "בשם תלמידי הישיבה והמתנדבים הרבים מכל חלקי הארץ, אנו מודים על הזכות להיות עם הילדים המיוחדים, להכיר וללוות את המשפחות המדהימות לאורך השנה כולה. בתקופה כזו שנגיף הקורונה משתולל בעולם זו הזדמנות נוספת להודות לכל המתנדבים המסורים שלנו. אני רוצה להודות במיוחד למשרד הרווחה על התמיכה השותפות ולביטוח לאומי על המבנה המשרת אותנו".