ח"כ עידית סילמן
ח"כ עידית סילמן צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

יו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן (ימינה) חיברה את כל חברי הכנסת של הקואליציה לקבוצת וואטסאפ חדשה להפצת מסרים בנושא המאבק בנגיף הקורונה.

סילמן, יו"ר ועדת הבריאות של הכנסת, אמרה כי הקבוצה תאפשר לעדכן את הח"כים על כל ההתפתחויות בתחומים הקשורים למגיפה: חיסונים, פתיחת שנת הלימודים, תקנות קורונה והערות של ראשי הקואליציה, השרים והח"כים.

מומחי הבריאות המייעצים לראש הממשלה ולקבינט הקורונה ישולבו גם הם בקבוצה וישלחו עדכונים בזמן אמת.

''חברי קואליציה יקרים, הקבוצה הנ''ל מיועדת להעברת מסרים ומידע אודות היערכות והתמודדות עם המציאות הבריאותית'', כתבה סילמן לחברי הכנסת, ''אני מאמינה שהדברים יסייעו בידיכם לטובת עבודתכם השוטפת, ועדות, ראיונות ועוד. בכל שאלה ובקשה נשמח לסייע''.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, קיבל אמש (חמישי) את המלצת הצוות המייעץ לחיסוני קורונה לחסן בחיסון שלישי את האזרחים בני ארבעים ומעלה.

על פי ההמלצה, חמישה חודשים ממועד החיסון השני יינתן חיסון משלים לאוכלוסיות הבאות: גיל 40 ומעלה, העובדים במערכת הבריאות, צוותי ההוראה, מטפלים בקשישים ונשים בהריון בכל גיל.

המנכ"ל עדכן בעניין את מנכ"לי קופות החולים. החל מהיום, אנשים בגיל 40 ומעלה יכולים לפנות לקופות החולים כדי לתאם תור לחיסון שלישי.

בכיר במשרד הבריאות מזהיר ווריאנט חדש ערוץ כנסת

יו״ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו קרא אתמול לגבאים ולקהילות ברחבי הארץ לדלל את הנוכחות בבתי הכנסת. ''הממשלה, כך נדמה, ממעטת בהטלת מגבלות על בתי התפילה, והמעט שהיא קובעת לא נאכף או מיושם. וגם אנחנו עייפנו.

''אבל אני מרגיש שדווקא במציאות כזו האחריות עוברת אלינו. וזו זכותה, וחובתה של כל קהילה וקהילה לקחת אחריות אישית וציבורית, ולא להסתפק בדרישות המינימום החוקיות''.

הרב סתיו קרא ''לפתוח מחדש את מנייני החצרות, ולדלל ככל האפשר את הנוכחות בבתי הכנסת, למינימום ההכרחי עבור תפילה ראויה.

''בבתי הכנסת יתפללו אך ורק מי שכבר התחסנו והחיסון שלהם בתוקף; תוך הקפדה חמורה על אוורור ומסכות ומרווחים גדולים בין המתפללים. קהילות שיש בהן ילדים ולא-מחוסנים, ייאלצו להעביר את התפילות החוצה. נכון שיש לכך מחיר, ובית הכנסת הוא מקום חיוני עבור חינוך ילדינו, אך אי אפשר להפקיר את המבוגרים שעלולים להידבק''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו