אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש, אמר במוצאי שבת כי השפעת החיסון השלישי נגד קורונה ניכרת בצורה ברורה.

בריאיון למיכל רבינוביץ' בכאן 11 אמר אש כי "נכון לפתוח את שנת הלימודים בזמן". אש ציין כי במשרדו שוקלים להגביל את ההתקהלויות המשפחתיות בראש השנה.

משרד הבריאות עדכן היום כי מספר החולים שמצבם קשה עלה ל-645, בהם 110 מונשמים. אתמול אובחנו 7,761 מאומתים חדשים. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 5.45%. בנוסף כ-94 אלף ישראלים חוסנו במנה השלישית במהלך סוף השבוע.

השר נחמן שי, חבר בצוות ההסברה של הקורונה אמר היום כי "מי שמבין במדע ומי שלא מבין רואה את הנתונים - החיסונים, המסכות וההקפדה על ההתקהלויות נושאים פירות". שי הוסיף בריאיון לרונן פולק בתוכנית מעבירים לראשון בכאן רשת ב' כי "במהלך השבוע נוריד את גיל המתחסנים במנה השלישית ל-30 ומעלה".

אחרי הנתונים החיוביים ממבצע החיסון השלישי ואישור ההתחסנות לבני 40 ומעלה, משרד הבריאות צפוי לאפשר חיסון לכל קבוצות הגיל, מעל גיל 12, בתוך שבוע-שבועיים. ההמלצה של ועדת החיסונים שלשום הייתה גורפת לכל קבוצות הגיל, ולאחר שיסיימו לחסן שיעור נרחב מבני ה-40 ומעלה, מה שקורה כרגע בקצב מהיר, במשרד הבריאות רוצים שהמדרגה הבאה תאפשר לכל מי שחלפו חמישה חודשים מאז שהתחסן במנה השנייה - לקבל את המנה השלישית.