אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הרוחות סוערות בבית הספר נוף-ים בהרצליה פיתוח. הורים זועמים על החלטת המנהלת למנות מחנכת ערבייה לכיתה ב'.

"אין שום בעיה עם מורה ערבייה שתלמד בבית ספר יהודי רגיל", אומרים ההורים לחדשות 12. "מקצועות כמו מתמטיקה, אנגלית וכדומה - אין שום בעיה. אבל בתור מחנכת יש פה בעיה. ההגדרה של מחנכת במשרד החינוך היא להעניק לילדים מעטפת של אהבת ישראל, אהבת המולדת, החגים, הסמלים, ימי זיכרון ועוד – את כל זה מחנכת ערבייה לא יכולה לתת".

ההורים הזועמים שכרו עורך דין, וחתמו על עצומה נגד המינוי. אחת האימהות כתבה בקבוצת הוואטסאפ המשותפת: "נדהמנו לראות את רשימת המורים הכוללת מחנכת ערבייה. אין באפשרות מורה ערבייה לחנך". אימא אחרת כתבה: "להסכים למצב הזה, זו פשרה מטורפת".

הידוענית ניקול ראידמן שבנה לומד באותה כיתה אמרה לחדשות 12: ''אני לא מעוניינת לקחת שום חלק בשיח הגזעני הזה. מורה ערבייה בבית ספר יהודי זה דבר לגיטימי. זה שיח מיותר ל-2021 עם דעות חשוכות. אני מאחלת לה המון המון בהצלחה, והבן שלי מאוד מתרגש לפגוש אותה ולחזור ללימודים".

תגובת עיריית הרצליה: "הרצליה היא עיר הדוגלת ומקדמת ערכים של סובלנות, שוויוניות וקבלה. עיריית הרצליה וראש העיר מגנים כל ניסיון לפגיעה בכבוד האדם, בשוויון ובחופש העיסוק. אנו מדגישים כי לא ניתן יד לפגיעה בערכים אלו ולפגיעה במגזר זה או אחר ואנו עומדים מאחורי החלטות משרד החינוך ומנהלת בית הספר".