ראש הממשלה נפתלי בנט התראיין לעיתון "ניו יורק טיימס" לקראת פגישתו ביום חמישי עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בוושינגטון.

בנט אמר בראיון כי יתנגד לניסיונות שמובילים האמריקנים לשוב להסכם הגרעין איראן והבהיר כי בכוונתו להרחיב את הבנייה ביהודה ושומרון אך לא להחיל ריבונות.

ראש הממשלה הדגיש כי ישתמש בפגישה עם ביידן כדי לאתחל מחדש את יחסי ישראל עם ארצות הברית. הוא אמר שהוא יחפש דרך משותפת עם ממשל ביידן בנוגע לאיראן, והבטיח להגיע לבית הלבן עם גישה חדשה ובונה כלפי תוכנית הגרעין של איראן.

"אני קורא לזה ממשלת הרצון הטוב. יש כאן ממד חדש - להמציא דרכים חדשות לטפל בבעיות, להיות מאוד מציאותי, מאוד פרגמטי ולהיות הגיוני עם חברים", אמר בנט, שהוסיף כי הוא יציג בפני ביידן חזון אסטרטגי חדש בנוגע לאיראן, אך לא פירט.

בנושא שיחות השלום עם הפלסטינים אמר בנט בראיון כי לא יימצא פתרון לסכסוך עם הפלסטינים בעתיד הנראה לעין וכי ממשלתו לא תצליח לפתור סכסוך בן 130 שנים.

"הממשלה הזו לא תספח ולא תקים מדינה פלסטינית, כולם מבינים את זה. אני ראש ממשלה של כל הישראלים, ומה שאני עושה עכשיו הוא למצוא את האמצע - איך נוכל להתמקד במה שאנו מסכימים עליו", הוסיף.

הוא נשאל אם לא יאפשר להקים מחדש את הקונסוליה לפלסטינים בירושלים וסרב להגיב לשאלה, עם זאת ציין במפורש כי לא יסכים לשום סממן שיחלק את ירושלים. "ירושלים היא בירת ישראל. לא בירתן של אומות אחרות".

ראש הממשלה הדגיש כי הוא יהיה מוכן לצאת לסבב לחימה נוסף עם חמאס, גם במחיר של איבוד התמיכה של חברי רע"מ בממשלתו.

"אני אעשה כל מה שצריך כדי לדאוג לביטחון עמי. אני לעולם לא אערב שיקולים פוליטיים בהחלטות הקשורות להגנה וביטחון", הדגיש בנט.

הוא אמר לעיתון שממשלתו תרחיב את המדיניות של הרחבת היישובים הקיימים ביהודה ושומרון בציינו כי "ישראל תמשיך במדיניות הצמיחה הטבעית הסטנדרטית".