שירה איסקוב בבית המשפט
שירה איסקוב בבית המשפטצילום: פלאש 90

איסקוב הגיעה לדיון והשתתפה בו לכל אורכו.

נזכיר כי בעדותו במהלך המשפט טען משה כי איסקוב עברה הפלה טבעית כשבועיים לפני האירוע בו ניסה לרצוח אותה, ולטענתו היא האשימה את משפחתו בכך. "כל מה שניסיתי לעשות פשוט לא הצלחתי להוציא אותה מהמחשבה, מילים נוראיות, דברים שאני אפילו לא רוצה לחזור עליהם. יום טרם האירוע, במהלך העבודה אני כבר לא יכולתי לשמוע אותה. אני פשוט חסמתי אותה בוואסאפ, לא יכלתי להכיל את כל הקינטורים האלה, מה שהיא עשתה לי שם", טען.

"החלטתי להתקשר לאמא שלה, התקשרתי לאמא שלה והתחננתי בפניה, אמרתי לה שמאז שהיא הלכה, שירה חוזרת לדברים שלה, היא חושבת שעשו לה שחור, שאחיות שלי קיללו אותה, שההורים שלי קיללו אותה", הוסיף.

לפי כתב האישום שהוגש נגד משה הוא "תקף את אשתו באכזריות מספר רב של פעמים באמצעות מערוך עץ שבו השתמשה לצורך הכנת חלות לחג, חנק אותה בצווארה ודקר באמצעות סכין מטבח משוננת עם להב באורך של עשרה ס"מ כ-20 דקירות בכל חלקי גופה".

אביעד משה טען להגנתו הוא אכן תקף את איסקוב - אך לא התכוון להרוג אותה. לפי גרסתו, "התגרות" מצדה של איסקוב היא שגרמה לו "לאבד שליטה על מעשיו, ולפגוע בה".

יו"ר נעמ"ת, חגית פאר, בתגובה להרשעתו של אביעד משה: "אין עונש בעולם שיוכל להתאים לחומרת המעשים של מפלצת האדם הזו שממשיך להתעלל בשירה גם מתא מאסרו. יחד עם זאת, אנו מצפות לגזר דין משמעותי שיהווה מסר חשוב למתעללים אחרים ולנשים אמיצות".

עו"ד צילית יעקבסון, יו"ר עמותת בת מלך המסייעת לנשים דתיות וחרדיות הסובלות מהתעללות על ידי בעליהן, אמרה בתגובה להרשעת אביעד משה: "ההרשעה היא עדות לחשיבות שבית המשפט ראה בתיק הזה. אבל לצערנו רק מתי מעט של סיפורי אלימות במשפחה מגיעים לבית המשפט, ובמקרים רבים מדי אפילו לא מגיעים למשטרה – בייחוד כשמדובר בקהילות סגורות: ישנן נשים שלא מעזות להתלונן, ישנן נשים שגם לא יודעות שהן צריכות להתלונן או למי להתלונן. לדאבוננו יש יותר מדי נשים שבכל יום 'מתות' קצת".

"טוב יהיה אם ממשלת ישראל תשקיע מאמץ רב בתכניות הסברה ומניעה מקיפות ורחבות לכל קהלי האוכלוסיה, על מנת שלא נגיע לעוד מקרי שירה איסקוב, שרק בדרך נס ניצלה, ובאומץ ליבה הסכימה להיחשף ולנהל מאבק צודק ונחוש. עמותת בת מלך תמשיך לפעול למען אותן נשים מושתקות בחברות הסגורות, ותהווה עבורן כתובת ומענה לפניותיהן", הוסיפה יעקובסון.