אביעד משה
אביעד משהצילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בבאר שבע ימסור היום (חמישי) את גזר הדין במשפטו של אביעד משה שהורשע בניסיון רצח בת זוגו לשעבר שירה איסקוב לעיני בנם הפעוט. הפרקליטות דורשת להטיל עליו עונש של 27 שנות מאסר בפועל.

לצד הרשעתו בניסיון הרצח ובהחלטה תקדימית, בית המשפט הרשיע את משה גם בעבירת התעללות בקטין וחסר ישע - זאת למרות שהוא לא נגע באופן ישיר בבנו הפעוט שהיה עד לניסיון הרצח של אמו.

נזכיר כי בעדותו במהלך המשפט טען משה כי איסקוב עברה הפלה טבעית כשבועיים לפני האירוע בו ניסה לרצוח אותה, ולטענתו היא האשימה את משפחתו בכך. "כל מה שניסיתי לעשות פשוט לא הצלחתי להוציא אותה מהמחשבה, מילים נוראיות, דברים שאני אפילו לא רוצה לחזור עליהם. יום טרם האירוע, במהלך העבודה אני כבר לא יכולתי לשמוע אותה. אני פשוט חסמתי אותה בוואסאפ, לא יכלתי להכיל את כל הקינטורים האלה, מה שהיא עשתה לי שם", טען.

"החלטתי להתקשר לאמא שלה, התקשרתי לאמא שלה והתחננתי בפניה, אמרתי לה שמאז שהיא הלכה, שירה חוזרת לדברים שלה, היא חושבת שעשו לה שחור, שאחיות שלי קיללו אותה, שההורים שלי קיללו אותה", הוסיף.

לפי כתב האישום שהוגש נגד משה הוא "תקף את אשתו באכזריות מספר רב של פעמים באמצעות מערוך עץ שבו השתמשה לצורך הכנת חלות לחג, חנק אותה בצווארה ודקר באמצעות סכין מטבח משוננת עם להב באורך של עשרה ס"מ כ-20 דקירות בכל חלקי גופה".

אביעד משה טען להגנתו הוא אכן תקף את איסקוב - אך לא התכוון להרוג אותה. לפי גרסתו, "התגרות" מצדה של איסקוב היא שגרמה לו "לאבד שליטה על מעשיו, ולפגוע בה".

גזר הדין אמור היה להיות משודר בשידור חי במסגרת מדיניות חדשה של מערכת בתי המשפט ובמהלך צידדו גם הפרקליטות ואף שירה איסקוב עצמה, אך פרקליטו של משה דרש שהדיון לא ישודר.