יוסי דגן
יוסי דגן צילום: Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגיב על דבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט בראיון ל"ניו יורק טיימס", ולפיהם ממשלתו תבנה ביו"ש, לא תקים מדינה פלסטינית אך גם לא תחיל ריבונות.

דגן אמר: "ראש הממשלה נפתלי בנט אמר דברים שחלקם חשובים וחלקם אינם יכולים להיות מקובלים בשום אופן. האמירה שלא תקום מדינת טרור בלב הארץ היא אמירה חשובה וכך גם האמירה שהממשלה הזו לא תפתור את 'הסכסוך הישראלי פלסטיני'.

''הניסיונות המשיחיים שהיו בעבר לנסות להגיע לפתרונות כאן ועכשיו של נסיגות תמורת טרור לא הוכיחו את עצמן ואין סיבה שימשיכו. יחד עם זאת האמירה שלא תהיה ריבונות היא אמירה שאיננה מקובלת, ולא מקובלת בשום פנים ואופן האמירה על הגבלת בניה 'בהתאם לגידול טבעי'".

ראש מועצת שומרון הדגיש כי ''הריבונות על יהודה ושומרון היא צורך וחובה מוסרית של כל ראש ממשלה בישראל. האמירה שנתניהו התחייב שלא תהיה ריבונות בשנים הקרובות היא לא תשובה, משום שראש הממשלה תפקידו לקדם את מה שטוב למדינת ישראל, ובנייה בלב הארץ היא מה שטוב למדינת ישראל.

''תושבי יו''ש אינם סוג ג' במדינה הזו, ולב הארץ ביהודה ושומרון הם לא סוג ד' בין חבלי המולדת שלנו . הציבור בישראל מצפה שתהיה תנופת בנייה ביהודה ושומרון. לא נקבל מצב של הגבלת בנייה כפי שנעשה עכשיו'', הבהיר יוסי דגן.

בנט בתפילת שחרית בוושינגטון
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

כאמור, ראש הממשלה נפתלי בנט התראיין לעיתון "ניו יורק טיימס" לקראת פגישתו ביום חמישי עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בוושינגטון.

בנט אמר בראיון כי יתנגד לניסיונות שמובילים האמריקנים לשוב להסכם הגרעין איראן והבהיר כי בכוונתו להרחיב את הבנייה ביהודה ושומרון אך לא להחיל ריבונות.

ראש הממשלה הדגיש כי ישתמש בפגישה עם ביידן כדי לאתחל מחדש את יחסי ישראל עם ארצות הברית. הוא אמר שהוא יחפש דרך משותפת עם ממשל ביידן בנוגע לאיראן, והבטיח להגיע לבית הלבן עם גישה חדשה ובונה כלפי תוכנית הגרעין של איראן.

עוד באותו נושא:

"אני קורא לזה ממשלת הרצון הטוב. יש כאן ממד חדש - להמציא דרכים חדשות לטפל בבעיות, להיות מאוד מציאותי, מאוד פרגמטי ולהיות הגיוני עם חברים", אמר בנט, שהוסיף כי הוא יציג בפני ביידן חזון אסטרטגי חדש בנוגע לאיראן, אך לא פירט.

בנושא שיחות השלום עם הפלסטינים אמר בנט בראיון כי לא יימצא פתרון לסכסוך עם הפלסטינים בעתיד הנראה לעין וכי ממשלתו לא תצליח לפתור סכסוך בן 130 שנים.

"הממשלה הזו לא תספח ולא תקים מדינה פלסטינית, כולם מבינים את זה. אני ראש ממשלה של כל הישראלים, ומה שאני עושה עכשיו הוא למצוא את האמצע - איך נוכל להתמקד במה שאנו מסכימים עליו", הוסיף.

הוא נשאל אם לא יאפשר להקים מחדש את הקונסוליה לפלסטינים בירושלים וסרב להגיב לשאלה, עם זאת ציין במפורש כי לא יסכים לשום סממן שיחלק את ירושלים. "ירושלים היא בירת ישראל. לא בירתן של אומות אחרות".

ראש הממשלה הדגיש כי הוא יהיה מוכן לצאת לסבב לחימה נוסף עם חמאס, גם במחיר של איבוד התמיכה של חברי רע"מ בממשלתו.

"אני אעשה כל מה שצריך כדי לדאוג לביטחון עמי. אני לעולם לא אערב שיקולים פוליטיים בהחלטות הקשורות להגנה וביטחון", הדגיש בנט.

בנט אמר לעיתון שממשלתו תרחיב את המדיניות של הרחבת היישובים הקיימים ביהודה ושומרון בציינו כי "ישראל תמשיך במדיניות הצמיחה הטבעית הסטנדרטית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו