רה"מ בנט במלונו בארה"ב
רה"מ בנט במלונו בארה"ב צילום: אבי אוחיון, לע"מ

מאז כינון הממשלה מקדשת העיתונות החרדית מלחמה נגדה, במיוחד נגד הרפורמות בענייני דת ומדינה שהיא מובילה, אולם הבוקר (ב') בחר העיתון החסידי 'המודיע' לשבח את ראש הממשלה נפתלי בנט על הקפדתו למניעת חילולי השבת במהלך הביקור הממלכתי בבית הלבן.

"במקום זה ובעיתון זה נכתבו לא מעט דברי ביקורת על ראש הממשלה נפתלי בנט", נכתב במאמר המערכת, "כפי שהדברים נראים כעת סביר להניח שעוד נידרש לדברי ביקורת על מהלכים מתוכננים ועל כוונות לא רצויות שעודן על הפרק. ויחד עם זאת, נכון יהיה לתת ביטוי והדגשה ל'שיחה נאה' או נכון יותר למעשה טוב שיש לשבחו ולהוקירו".

כותב המאמר מציין לשבח את פרסום תמונת ראש הממשלה עטור בתפילין בתפילת שחרית במלון ואת הפרסומים אודות ניסיונות לשכתו לשמר את השבת בכל מחיר לצד קיום תפילות שבת יחד עם הפמליה הישראלית.

עוד באותו נושא:

"אמנם אלו שני דברים בסיסיים ויסודיים אצל כל יהודי מאמין, אך בעוונותינו הרבים, נוכח העובדה שלא כל הדור הצעיר במדינת ישראל מודע ליסודות יהדותו, יש בשני הפרסומים הללו כדי להועיל", הוא כותב.

"באווירה התקשורתית העכורה הקיימת בארץ, בה יכול היה פרסום הנחת תפילין במסגרת משלחת ממלכתית רשמית לקבל ביקורת על 'הדתה', ושמירת שבת עוד עלולה להיחשב כ'כפיה דתית', יש בהחלט מקום לשבח את ראש הממשלה על שעשה את המתבקש".

"עקב כך התקיים שיח בקרב אלה שמערכת החינוך הממלכתית עושקת מהם את המידע הרלוונטי הזה חייהם, שיהודים מניחים תפילין בכל יום, שומרים שבת ונמנעים מלחללה, וגאים בכך, והדברים הללו אינם קלים בעינינו אלא להיפך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו