חיסון לקורונה
חיסון לקורונה צילום: רויטרס

חברת התעופה דלתא, הנחשבת כשלישית בגודלה בארה"ב, הודיעה כי עובדים שיבחרו שלא להתחסן נגד נגיף הקורונה ייאלצו לשלם מדי חודש קנס של 200 דולר, על מנת לכסות את הוצאות האשפוז במקרה ויחלו בנגיף.

על פי הודעת מנכ"ל דלתא, אד בסטיאן, התשלום החדש יוטל על עובדים שנרשמו לתוכנית הביטוח הרפואי הפרטי אותו מציעה דלתא לעובדיה ובחרו שלא להתחסן נגד קורונה.

לדבריו המטרה בתשלום החודשי החדש שיוטל על העובדים היא לבלום את התפשטות זן הדלתא של נגיף הקורונה. "ממוצע התשלום לשהות של אדם בבית החולים עבור דלתא עומד כעת על 50 אלף דולר לאדם. זה בלתי נסבל. ההיטל הזה יהיה נחוץ בכדי לטפל בסיכון הכספי שההחלטה לא להתחסן יוצרת עבור החברה שלנו. בשבועות האחרונים, מאז התפרצות זן הדלתא, כל עובדי חברת דלתא שאושפזו היו לא מחוסנים", אמר בסטיאן.

ההחלטה תיכנס לתוקף בתאריך 1 בנובמבר. על פי נתונים שמסרה חברת התעופה, 75 אחוזים מעובדיה התחסנו עד עתה, אולם ראשי החברה רוצים כי כל עובדי החברה יתחסנו. "למרות שאנו יכולים להתגאות בשיעור החיסונים שלנו שעומד על 75, האגרסיביות של הזן החדש פירושה שעלינו לחסן הרבה יותר מעובדינו, וכמעט 100 אחוזים ככל האפשר", הוסיף בסטיאן.

בתחילת החודש הודיעה חברת התעופה יונייטד איירליינס כי תחייב את כל עובדיה להתחסן נגד קורונה, והיא תהיה חברת התעופה הראשונה שמציבה זאת כתנאי לעובדים.