הרב איתי אסמן
הרב איתי אסמן צילום: באדיבות המצולם

לאחרונה התראיין ישראל זעירא לערוץ 7 וסיפר על קמפיין הקורא להגיע לגור בתל אביב וללמוד את נושא השליחות בבית מדרש חדש שיוקם. בין השאר הוא אמר את המשפט "אנחנו גאים בהדתה שלנו, אנחנו לא מתביישים בהדתה, הלוואי וכל הציונות הדתית תעסוק בהדתה".

כצפוי, המשפט הזה עורר את זעמו של ארגון השמאל הקיצוני "הפורום החילוני" שכתבו "רק לחשוב מה היה קורה אילו אדם חילוני היה מכריז על פרוייקט הפוך, של הכשרת שליחים שיתיישבו בשכונות דתיות במטרה להרחיק אנשים דתיים מהדת" וחתמו "קשה לתאר התנשאות, יהירות וזלזול גדולים יותר משל המחזירים בתשובה".

הרבה אנשים חוששים לבטא יהדות מאז שהומצא המושג "הדתה" בגלל ההתקפות האלו של ה"פורום החילוני" והשיח התקשורתי שמאשים את הדתיים בכפייה דתית, וכמובן, החשש הגדול הכול- "החילונים יפסיקו לאהוב אותנו וישנאו את התורה". במקרה הזה- קרה בדיוק להיפך.

בקבוצות הפייסבוק "השכנים של בוגרשוב" עלה הפוסט המבהיל של הפורום החילוני, ורוב מוחלט של החילונים התל-אביבים שם דווקא תמכו ב"ראש יהודי".

תושב אחד כתב: "לא יאומן כמה אנשים מסויימים מפחדים מהנגשה של יהדות, כאילו מדובר ברעל שיהפוך אתכם לחרדים מבני ברק, אני חילוני ומאוד נהנה לדבר עם אנשים שחושבים ומאמינים שונה ממני, כל מי שמפחד מהשונה חייב לקנות חוט שדרה, אתם במרכז תל-אביב, אין חופשי יותר מזה". ממש מוזר שאלו שרוממות הפלורליזם בגרונם, אוחזים חרב סתימת פיות בידם.

תושב נוסף העיר: "כל יום כל רגע כל אזרח בישראל סופג מכל חור תעמולה מכל סוג שהוא, אז עכשיו יש יהודים שרוצים להנגיש יהדות למי שלא מצליח למצוא. זו בעיה שלך, אני מעודד אותם ותורם להם בכיף ובשמחה''.

ועוד עשרות רבות של תגובות תומכות של חילונים תושבי שכונת בוגרשוב והסביבה שחלקם אף החליטו לתרום לראש יהודי בעקבות המתקפה.

מה המסקנה? לא צריך לפחד לומר את האמת. מי שמתנצל על זה שהוא מלמד תורה ועל כך שהוא רוצה ללמד את החילונים יהדות- דווקא הוא מזמין על עצמו התקפות, כי רואים שהוא לא בטוח בעצמו ולא מאמין במה שהוא עושה.

"הפורום החילוני", זהו ארגון שמאל שטוען שהוא מדבר בשם החילונים ומייצג אותם בכנסת ובתקשורת. חשוב לציין שמעולם לא נערכו בחירות דמוקרטיות בין החילונים לפורום הזה, ולמרות שמי שעומד בראש הארגון מדבר בשם מאות אלפי אנשים, בפועל הוא מייצג זרם שמאלני מאוד רדיקלי, אנטי ציוני וגם חושב שילודה פוגעת בסביבה (בדרך כלל האידאולוגיות האלו באות יחד).

בפועל- עם ישראל חכם, אוהב יהדות, חובב מסורת, פתוח לשמוע, ואוהב אנשים אותנטים שאומרים את מה שהם חושבים ולא מתנצלים. לאמת יש כח. אין הכוונה שצריך לצעוק מה שאתה חושב בקול רם. אבל כן אפשר להזמין לסעודת שבת, להזמין לבית הכנסת, ללמוד בחברותא ליזום שיעור במקום העבודה - לא מתוך התנשאות, אלא מתוך אהבה וחסד, אם אתם מאמינים שהתורה מביאה את האדם לעולם הבא וגם מביאה ברכה לאדם בעולם הזה, האם ייתכן שלא תספרו לו את זה? קל וחומר שיש הרבה מאוד אנשים צמאים לדעת את ה', שפשוט אף אחד לא הציע להם לשתות, בגלל הפחד מטענות ההדתה.

ובקשר לטענת הפורום המכונה "חילוני" על "ההחזרה בתשובה", זעירא ענה על זה בסרטון - אין דבר כזה "החזרה" בתשובה, לכל אדם יש בחירה חופשית ואי אפשר לקחת ממנו את הבחירה, מי שמעוניין לחזור אפשר וצריך לעזור לו ואנחנו מחוייבים להשמיע את האמת שלנו.

יתירה מכך - החילונים אוהבים אנשים אותנטיים, אנשים שחיים את האמת שלהם, הם בזים לאנשים שמתחפשים, שמים מסיכות ומנסים למצוא חן בעיני אחרים. ככל שאדם אמיתי יותר - כך הוא מוערך יותר. תהיו אמיתיים - כי החששות מרחיקים והאמת מקרבת.