גנץ ובנט
גנץ ובנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במפלגת הציונות הדתית מגיבים לפגישה שהתקיימה הלילה (שני) בין שר הביטחון בני גנץ ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

"הניסיונות של בנט ואנשיו להמעיט בחומרת המפגש והשלכותיו לא יצליחו להסתיר את האמת: אחרי שנים שבהן הימין הפך את אבו-מאזן ללא רלוונטי בשדה המדיני, ובמאמצים כבירים חנק למוות לאיטה את אופציית המדינה הפלשתינית והוריד אותה מהשולחן, ממשלת בנט מחזירה את אבו-מאזן לקדמת הבמה כשחקן במגרש הבינלאומי, מנשימה אותו מלאכותית, מחזירה לחיים את התהליך המדיני ומזמינה לחץ בינלאומי לכניעה ונסיגות ולחלוקת הארץ".

"שותפיו של בנט משמאל מבינים את המשמעות הזו היטב וזו הסיבה לצהלות השמחה שלהם מהבוקר", טענו במפלגה.

עוד הוסיפו כי "למרבה הצער בנט הוכיח שאין לו קווים אדומים בדרך לשרידותו הפוליטית בממשלת השמאל עם תומכי הטרור שהוא הקים ומכאן הגיבוי שהוא מעניק וימשיך להעניק לגנץ".

גורם בסביבת ראש הממשלה נפתלי בנט סיפר הבוקר (שני) כי פגישת שר הביטחון בני גנץ עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אושרה מראש על ידי בנט.

''מדובר בפגישה שעניינה סוגיות שוטפות של מערכת הביטחון מול הרשות הפלסטינית. אין שום תהליך מדיני מול הפלסטינים וגם לא יהיה", אמר הגורם בסביבת ראש הממשלה.

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) הסביר מדוע נסע שר הביטחון בני גנץ למפגש עם אבו מאזן ברמאללה, ואמר כי לישראל יש אינטרס לחזק את הכלכלה הפלסטינית.

"אבו מאזן תומך טרור, אי אפשר להעביר משכורות למחבלים ולחשוב שזה מעשה הומניטרי", אמר הנדל בראיון לרשת כאן ב'. "זה קורה במשך שנים, אני בעצמי הייתי בקבינט בממשלה הקודמת וראיתי איך כל פעם 'מתחשבשים' על הקיזוז של הכספים ויש לנו אתגר גדול.

עוד באותו נושא:

"מצד אחד לא רוצים שהרשות תקרוס, מצד שני הם כל הזמן מפלרטטים עם מחבלים ומעבירים משכורות. המסר שישראל מעבירה מאז הסכמי אוסלו, כל ראשי הממשלה, זה שהרשות היא אינטרס שלנו ולכן היו אינספור פגישות עם אבו מאזן לאורך השנים, היו פגישות כאלו כולל של נתניהו ולא שמו אותן באור הזרקורים.

''לנו יש אינטרס. אנחנו מבינים שהפלסטינים מצד אחד צריך לחזק אותם כלכלית ומצד שני צריך להבין שהם לא הפתרון למה שמתרחש כאן. האינטרס שלנו זה הדבר הכי חשוב. יש לנו אינטרס שהם יצליחו לפנות זבל. יש לנו אינטרס מובהק שהרשות הפלסטינית תהיה חזקה, יש לנו אינטרס להחליש את החמאס ואינטרס מובהק לשלוט ביטחונית בכל השטח ולהיות מסוגלים לעצור מחבלים בג'נין ורמאללה'', כך הנדל.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיאני לא אהב את הפגישה של גנץ ואבו מאזן. בראיון לרדיו גלי ישראל הוא אמר כי ״יש לי בעיה מאד קשה עם מה שעשה אתמול גנץ. להיפגש עם מכחיש שואה ומושחת? לא הייתה חשיבה במשרד הביטחון. רוצים לחזק את הכלכלה הפלסטינית? תבנו כבישים, אל תעבירו מאות מיליונים שישמשו לבניית ארמונות למושחתים שם״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו