התוספת של טוויטר לציוץ של חברת הכנסת
התוספת של טוויטר לציוץ של חברת הכנסת צילום מסך

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד פרסמה אתמול סרטון ערוך של פגישת ראש הממשלה בנט ונשיא ארה"ב ביידן בו נראה הנשיא האמריקני נרדם לכאורה במהלך הצהרת בנט.

הסרטון זכה ליותר מ-5 מיליון כניסות, אבל היום (שני), מספר שעות לאחר ששליח ערוץ 7 במשלחת ראש הממשלה יוני קמפינסקי פרסם סרטון המפריך את הטענה, הוסיפה טוויטר את הסיווג 'מניפולציה' לציוץ של חברת הכנסת דיסטל אבריאן.

בטוויטר הסבירו כי בדקו את הסרטון לעומק וגילו שהוא נערך בצורה מגמתית. "סרטון המפגש של ג'ו ביידן עם ראש ממשלת ישראל נחתך באופן מטעה, אומרים בודקי עובדות ועיתונאים. רויטרס, CNN ועיתונאים אחרים שבדקו את הסוגיה אומרים כי הסרטון נחתך כדי לייצר הטעיה".

"הסרט המקורי מראה את ביידן מדבר ומגיב לבנט", מוסיפים בטוויטר.

עוד באותו נושא:

נזכיר כי בדקנו את הטענה על כך שביידן נרדם ובקטע המצורף ניתן לראות שהנשיא ביידן מנמיך את הראש באופן מודע, מה שלא נראה כמו ניקור או הירדמות. כמו כן בתקריב מלא ניתן לראות את עיניו של הנשיא פתוחות, ורק נוטות מטה.

ברשתות עלה רק הקטע הערוך שבו הנשיא מביט למטה, אך כפי שניתן לראות בסוף הסרטון - נראה שהנשיא ביידן הכין 'עקיצה' בתגובה לדבריו של בנט, כאשר מיד הרים את הראש וענה לו: "על כל זה אתה צריך להודות לברק אובמה".

חברת הכנסת דיסטל אבריאן הגיבה לתיוג של טוויטר וניסתה להסביר את העלאת הסרטון. "העליתי סרטון שנלקח מחשבון היוטיוב הרשמי של הבית הלבן כפי שהוא", כתבה חברת הכנסת, "כשהעליתי את הסרטון לא כתבתי שביידן נרדם. לא כתבתי כלום למעט המלצה לצפייה בקטע המצורף".

"יותר מ-5.8 מיליון צופים מרחבי העולם הפכו את הסרטון הזה לוויראלי גם בלי להבין עברית וגם אם היו מבינים עברית הם לא היו קוראים שביידן נרדם, כי לא כתבתי שהוא נרדם", הוסיפה דיסטל אבריאן, "כעת נשאלת השאלה מדוע מיליוני גולשים הטיסו את הסרטון ברחבי הרשת? הם שני אנשים שיושבים ומשוחחים זו סנסציית אינטרנט או שמא הם ראו שם משהו אחר? אין לי מושג האם ביידן ישן, משועמם או מנומנם אני יודעת דבר אחד - שפת הגוף שלו לא מכבדת את האדם שיושב מולו, ובמקרה מדובר בראש ממשלת ישראל. אף אזרח לא רוצה שמנהיג המדינה שלו יזכה ליחס כזה".

"לסיכום: לא נגעתי, לא ערכתי, אפילו לא אמרתי שביידן ישן", היא מבהירה, "לקחתי את הסרטון הזה והוא הפך לוויראלי ברחבי העולם. עכשיו תשאלו את עצמכם מה ריתק כמעט שישה מיליון בני אדם?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו