מעבר כרם שלום
מעבר כרם שלום צילום: פלאש 90

בתום הערכת מצב ביטחונית ובאישור הדרג המדיני הוחלט על הגדלת מרחב הדיג ברצועת עזה לעד 15 מיילים ימיים וכן על הרחבת פתיחת מעבר כרם שלום, להעברת ציוד וסחורות.

עוד נמסר כי תוגדל אספקת המים לרצועת עזה ב-5 מיליון מטר מעוקב (מלמ״ק) נוספים.

בנוסף, תוגדל מכסת הסוחרים העזתים העוברים דרך מעבר ארז ב-5,000 נוספים (סך כל המכסה - 7,000). ההיתרים יונפקו למחוסני קורונה ומחלימים בלבד.

הצעדים ייכנסו לתוקף החל מהיום (רביעי). ממתפ"ש נמסר כי הצעדים האזרחיים שאושרו ע״י הדרג המדיני מותנים בהמשך השמירה על היציבות הביטחונית לאורך זמן והרחבתם תיבחן בהתאם להערכת המצב.

אתמול דווח בכאן חדשות כי ממשלת בנט אישרה להכניס לרצועת עזה חומרי בנייה המיועדים למגזר הפרטי ברצועה, ולא רק לפרויקטים הומניטריים כפי שהתאפשר עד כה. זאת לראשונה מאז סיום מבצע שומר החומות.

לפי הדיווח, ביומיים האחרונים הוכנסו לרצועה דרך מעבר כרם שלום עשרות משאיות עם מלט, ברזל וחצץ.

המלט והחצץ שהוכנסו לעזה ניתנים כעת לרכישה בידי כל אזרח מן השורה ברצועה וללא הגבלה. הסוחרים בעזה עדיין אינם מורשים למכור ברזל לכל דורש, שכן טרם התקבל אישור מישראל למכירתו ללקוחות פרטיים אף שהוכנסו כבר כמויות ברזל לרצועה.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בחריפות: ''משתלם להרוג לנו לוחם, לירות על שדרות בצהרי היום, להפריח בלוני תבערה ולשלוח את פלוגות ההטרדה הליליות. באמצעים האלה חמאס השיג מבנט מלט וברזל כדי לשקם את מערך המנהרות ההתקפיות שלו. לחשוב מה בנט האופוזיציונר היה אומר עכשיו על עצמו''.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7