עו"ד עדי קידר, היועץ המשפטי של ארגון 'חוננו', פועל במסגרת הזו כמעט מתחילת דרכה וליווה אלפי בני אדם שנדרשו להתמודד עם המערכת המשפטית.

"הימים האלה, שקרנה של חוננו עולה והציבור מראה התעניינות, הם מאוד משמחים עבורנו. הפעילות ב-15 השנים האחרונות מגבירה אצלי את החשיבות של העבודה שאנחנו עושים, שמעבר להיות מקצועית, יש בה מימד של חיזוק ציבור רב שנפגע מעוצמתה של המדינה", מסביר קידר.

לתרומות לארגון חוננו לחצו כאן

לדבריו, בארגון כזה, קשה להיות פעיל מבלי לחוש הזדהות עם מי שנזקקים לייצוג. "מדובר בדרך כלל במשפחות רגילות, שגם אם בוצעו עבירות הן נעשו על רקע אידיאולוגי של לחימה על בניית הארץ ותקומתה, מטבע הדברים כשאתה מחובר לדברים האלה הם נעשים ברגישות. יש כאן זכות להיפגש עם אנשים שאתה מרגיש שאת העזרה והסיוע אתה נותן להם מתוך תחושת של שייכות לערכים שהם נאבקים עליהם".

"מעת לעת יש אירועים שלא עוזבים אותך, כמו אירועי ההתנתקות, אירועי עמונה ולאחרונה אירועי 'שומר החומות' היו קשים מאוד והותירו בקרבנו קושי אישי מאוד גדול. גם ביום יום יש אזרחים שנפגעים מאוד ולרוב רק הסיפורים הגדולים מגיעים לציבור שצריך להיות ער למצב הזה. חשוב שיבינו שהעבודה קשה ומאתגרת. אנחנו עובדים בחזיתות רבות מאוד. יש צוותים של עורכי דין שעובדים יום ולילה בזירות, בבתי משפט, בבתי מעצר, בהליכים שונים וזה מצריך הרבה מאוד כוח אדם ועבודת מומחים. ההישגים שנראים בשטח לא באים כלאחר יד, אלא אחרי עבודה מאומצת של כוחות רבים", הוא מוסיף.

לדעתו, ארגון חוננו יצר שינויים מהדהדים בשטח. "אני בטוח שלא רק אני מרגיש את השינוי ואת התקדימים שאנחנו יוצרים, אלא גם בתי המשפט, המשטרה והציבור כולו נחשפים לשינויים שאנחנו מחוללים בתחום המשפטי. העבודה היא כל כך קשה ויומיומית ומה שנגלה לציבור הוא רק חלק קטן ממנה".

בואו להיות שותפים בהוצאת הצדק לאור