בני גנץ
בני גנץ צילום: חזקי ברוך

שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (ראשון) לביקורת על צה''ל לאחר מותו של הלוחם בראל שמואלי הי"ד בגבול רצועת עזה, ואמר כי הצבא מפיק לקחים ושומר על קשר עם המשפחה השכולה.

''זה הצבא שלנו, בטוב, ברע, בשגרה, בחירום ובמלחמה. גם כשקורה אירוע כמו במותו של הלוחם בראל ז"ל אנחנו דורשים מצה''ל להמשיך לפעול, לתחקר, להשתפר ולהישאר בקשר טוב עם המשפחה'', אמר גנץ.

לדבריו, ''אנחנו עומדים בכל המדדים האלה, יש למפקדים את כל הגיבוי הנדרש גם לתחקור, גם למידה וגם לשיפור ובעיקר להמשך הפעולה''.

הרמטכ"ל רא''ל אביב כוכבי ביקר הבוקר (ראשון) בבית משפחתו של בראל חדריה שמואלי, שנהרג בגבול עזה בשבוע שעבר על ידי מחבל פלסטיני.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח אמש עם הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ועם בכירי פיקוד הדרום והביע גיבוי מלא למפקדי צה״ל, זאת בעקבות האיגרת שפרסם כוכבי. ״במקום שבו יש קרב, יש גם שגיאות, ולפעמים הן טראגיות״, אמר בנט.

"אני רוצה שאתם תדעו, ויידעו כל לובשי המדים - הגיבוי שלי למפקדי צה"ל הוא מלא ומוחלט"., אמר ראש הממשלה. "במקום שבו יש קרב, יש גם שגיאות, ולפעמים הן טראגיות. אני מעריך מאוד את מסירות הנפש של מפקדי צה"ל ואת ההקרבה האישית העצומה שלהם למען ביטחון המדינה".

עוד באותו נושא:

בנט התייחס למותו של שמואלי ואמר "שברון הלב של העם כולו על נפילתו של בראל חדריה שמואלי ז"ל הוא עצום. בראל נפל בהגנה על עמו ועל מדינתו. הוא מצטרף לטובים שבנו, אשר מאז קום המדינה מסרו את נפשם כדי לקיימה ולשמור עליה. למשפחה מותר הכל - תפקידנו הוא לתת תשובות, להקשיב ולחבק".

"מפוליטיקאים ואנשי ציבור אני מצפה לא לגעת בצה"ל ובמפקדיו. אין לנו צה"ל אחר. אני מבקש מכם כעת, אתם שנמצאים שם בחזית, להתמלא בכוחות ולהסתכל בעיניים לאתגרים בשטח -אנחנו סומכים עליכם ומגבים אתכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו