אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מזכ"לית הסתדרות המורים מתנגדת להעברת שיעורים מצולמים לתלמידים בבידוד. לטענת הארגון, מדובר בהפרה בוטה של חוק הגנת הפרטיות, כך מפרסם העיתון 'ישראל היום'.

מספר התלמידים שלא מגיעים לבתי הספר נמצא זה תקופה בעלייה. אתמול חצה מספר התלמידים הנעדרים מהכיתות את רף ה־150 אלף, מהם יותר מ־41 אלף תלמידים חולים ועוד 108 אלף נמצאים בבידוד.

אחד הפתרונות לתלמידים שלא יכולים להגיע לבית הספר הוא העברת שיעורים בזום במקביל לשיעור בכיתה, כדי שלא יפסידו חומר. אלא שמכתב של הסתדרות המורים מבקש למנוע העברת שיעורים בצורה מקוונת במקביל לשיעור בכיתה.

במכתב שכתבה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, למנהלי בתי ספר היא טוענת כי הצטברו על שולחנה פניות של מורים, שלפיהן מנהלי מוסדות החינוך דורשים מהם לצלם את השיעורים ולשדר אותם לתלמידים השוהים בביתם.

עוד באותו נושא:

בן דויד ציינה כי "הסתדרות המורים רואה בחומרה התנהלות זו, שמהווה הפרה בוטה של חוק הגנת הפרטיות ואסורה על פי נוהלי משרד החינוך, הקובע בחוזר מנכ"ל כי חל איסור על הצבת מצלמות בכיתה".

עם זאת, צריך להזכיר שבנובמבר 2020 הודיעו במשרד החינוך כי שינו את חוזר המנכ"ל, והציגו הנחיות חדשות המאפשרות שימוש במצלמות בכיתה לצורך למידה מרחוק. מדובר בעבודת מטה שערכו משרד החינוך והרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, כאשר התנאי הוא שצילום השיעור ייעשה תוך הקפדה ושמירה מהודקת על עקרון הגנת הפרטיות, הן של התלמידים והן של המורים.

בד בבד, אתמול פרסמו במשרד החינוך את נתוני ההתחסנות בקרב תלמידי ישראל, ולפיהם עד כה כ־8,500 תלמידים התחסנו בבתי הספר. בקרב גילי 15-12 התחסנו 61%, ובגילי 18-16 חוסנו 65%. היקף ההתחסנות חשוב בערים אדומות, שבהן רק כיתה שיותר מ־70% מתלמידיה מחוסנים יכולה ללמוד בבתי הספר, אחרת תלמד בזום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו