יאיר אורבך
יאיר אורבך צילום: שלומי יוסף

הוקמיקאי הדתי הוותיק יאיר אורבך הודיע היום (רביעי) כי הוא יפסיק להופיע בהופעות סטנדאפ, לאחר קריירה של 20 שנה.

אורבך הסביר כי הסיבה שהחליט לפרוש היא בעיה בגרון שמושפעת מההופעות ומהלחץ לקראת העלייה לבמה ובכלל.

"התחלתי להופיע בשנת 2001 במועדון חובבים בקאמל קומדי קלאב", הוא כתב בפוסט בפייסבוק. "מאז עברו הרבה מים בנהר, חברים שאמרו לי שאין לי שום סיכוי להצליח, מאות הופעות ולשמחתי התרסקויות בודדות (שאני זוכר את כולן)".

"לא קל לי להפסיק עם הסטנדאפ", כתב. "עשיתי את זה יותר ממחצית חיי וזה חלק מאוד מהותי ממי שאני. אבל אני מרגיש שההחלטה הזו התבשלה אצלי בשנים האחרונות".

"את התשוקה להופעות גיליתי מחדש בהופעות של יאיר ועצבנית, אני חושב שזה מופע מדהים ויכול להיות שעוד יומו יגיע", ציין. "אני לא סוגר את האפשרות שיום אחד עוד נחזור להופיע יחד".\

"אבל", הדגיש. "הסטנדאפ דורש ממני המון זמן. ייצור של אינסוף תוכן. והפחד. הופעתי 20 שנה. לפני כל הופעה פחדתי. לפעמים זה עבר לי תוך 10 שניות, לפעמים תוך 10 דקות. אבל הפחד תמיד היה שם. ובשילוב העובדה שהגרון שלי בבעיה ושיש מצב שזה לא הולך להיגמר בקרוב ו(שאולי) אחד הגורמים הוא לחץ וצריך להרגיע קצת, העובדה שיש קורונה ואין הופעות סדירות ושאין שום הבדל מבחינתי בין היום לבין עוד שנתיים כי בכל מקרה אצטרך להתחיל ליצור מחדש מאפס, החלטתי לשים את החלק הזה מאחוריי".

"זה לא קל לי מכל כך הרבה סיבות", ציין. "תודה לך סטנדאפ על 20 שנים נהדרות, 20 שנה שבהן לימדת אותי שהכל אפשרי ובעיקר תודה לכם, הקהל המדהים שבא ושילם כדי להיות איתי בחוויה הזו. זה אף פעם לא יהיה מובן מאליו. תודה לכולם".