אקמו
אקמו צילום: איסטוק

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד מותח ביקורת על הממשלה בעקבות המחסור במכשירי אקמו בבתי החולים בישראל.

''חוסר במכונות אקמו זה לא רק מחדל אלא שערוריה בלתי נתפסת", אמר זוהר. "אנשים רבים עלולים למות בגלל ההחלטות המוזרות של בנט והממשלה הזו.

''מספר המבודדים חסר תקדים והמשק ישלם על כך את המחיר. הם בוחרים במודע להתעלם מסכנת המגיפה ומוסיפים חטא על פשע באוזלת ידם בכל מה שקשור להיערכות הבריאותית הנדרשת'', תקף ח"כ זוהר.

עוד באותו נושא:

בתחילת השבוע שעבר אושפז בבית חולים בצפון הארץ גבר בן 53 שעבר התקף לב קשה ונזקק לחיבור למכונת אקמו - ומת לאחר שלא נמצא לו מכשיר פנוי.

בחדשות 12 דווח כי הגבר שלא היה חולה קורונה אושפז בבית חולים קטן יחסית ובמשך שעות ארוכות ניסו למצוא עבורו מרכז רפואי אחר, שבו יש את המכשיר וצוות רפואי פנוי לטפל בו, אך הניסיון העלה חרס והמטופל בסופו של דבר מת.

כמה שעות לאחר שניסו למצוא לו בלא הצלחה מכשיר אקמו פנוי, מצבו הידרדר ולאחר החייאה שעבר, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. רוב מכשירי האקמו בישראל כיום תפוסים על ידי חולי קורונה לא מחוסנים, כ-30 מתוך 49 בסך הכול.

מכשירי האקמו מחליפים את פעולת הריאות או הלב והריאות יחדיו אצל הכי חולים הכי קשים, והם הסיכוי האחרון שלהם לנצח את הנגיף. בבתי חולים רבים בישראל אין מכשירי אקמו, כמו בלניאדו בנתניה ובהלל יפה בחדרה.

מיקי דודקביץ', מנהל ביה"ח הלל יפה, אמר לחדשות 12: "אנחנו נזקקים לטפל לעיתים בחולים קשה במכשיר אקמו, עד היום נאלצנו לשלוח את החולים האלה לבתי חולים מרוחקים, כולל עד לירושלים. למעשה, בין תל-אביב לחיפה אין אף מכשיר אקמו לטיפול בחולים שזקוקים למכשיר אקמו. זאת פגיעה משמעותית באיכות הטיפול".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו