ד"ר שרון אלרעי פרייס
ד"ר שרון אלרעי פרייס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בצמרת משרד הבריאות מותחים ביקורת על אנשיו של ראש הממשלה נפתלי בנט ומאשימים כי הם "מדליפים נגד הדרג המקצועי" במערכת הבריאות. כך דווח בחדשות 12.

מוקדם יותר היום נרשמו חילופי האשמות קשים בממשלה אל מול הדרג המקצועי הבכיר של משרד הבריאות, על רקע הטענות שהושמעו ביממה האחרונה נגד ראש הממשלה בנט והשרים שלא מוכנים להטיל מגבלת התקהלות באירועים גדולים. בדיון, הציגו המומחים ממצאים חריגים נגד מדיניות הממשלה והזהירו: "המגפה גובה מחיר כבד, הגישה הנוכחית להתמודדות עמה מסוכנת".

גורם בכיר בממשלה ששוחח היום (שישי) עם חדשות 12 מיקד את הביקורת בראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס: "התנהלותה של שרון אלרעי פרייס חצתה כל גבול. היא נהנית מתשומת הלב של התקשורת ומפזרת פחד ותבהלה באולפנים. קורה לה מה שקרה לאחרים במשרד הבריאות - התמכרות לנבואות זעם וחוסר שליטה בנתונים".

אותו בכיר המשיך והטיח ביקורת חריפה בד"ר אלרעי-פרייס: "שרים בקבינט לא מתייחסים אליה כגורם מוסמך. יש כאן אג'נדה. היא, אלרעי פרייס, לא מקצועית"

אתמול טענו גורמים בכירים במשרד הבריאות שההחלטה לא להטיל מגבלת התקהלות היא "טירוף", ושהשרים נמנעים מקבלת החלטות קשות. גם קבינט המומחים המייעץ לפרויקטור הקורונה ולממשלה התריע כי "המשך ניהול המאבק לפי מספר החולים שמצבם קשה - מסוכן. הבוסטר עוזר, אבל יש להטיל מגבלות על התקהלויות".

עוד באותו נושא:

משרד הבריאות פרסם הבוקר (שישי) כי חלה ביממה האחרונה ירידה במספר החולים הקשים וכעת הוא עומד על 703. אחוז החיוביים ירד גם הוא ונמצא על 5.14%. יותר מ-19 בני אדם מתו מקורונה ביממה האחרונה.

6,314 מאומתים חדשים לקורונה התגלו ביממה האחרונה, עלייה מהיממה הקודמת. 1,029 בני אדם מאושפזים. 7,611 בני אדם מתו עד כה מהמגפה בישראל.

6,081,276 ישראלים התחסנו במנה הראשונה, 5,605,489 התחסנו במנה השנייה, ובמנת הבוסטר השלישית התחסנו 3,154,008 בני אדם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו