איציק סעידיאן
איציק סעידיאןצילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

שיפור חל במצבו של איציק סעידיאן, נכה צה"ל שסבל מהלם קרב ונפצע אנושות כשהצית את עצמו לפני כחמישה חודשים מול מול אגף השיקום במשרד הביטחון במחאה על התנהלות המשרד כלפיו

בחדשות כאן דווח כי הרופאים בבית החולים שיבא בתל השומר החלו בימים האחרונים להוריד את מינון תרופות ההרדמה של סעידיאן לראשונה מאז אושפז וכי בחלק מהזמן הגיב לסביבתו.

מדובר בתהליך שנמשך שבועות ספורים אך בחלקים מהיום נמצא סעידיאן בהכרה ומשפחתו אף הצליחה לתקשר עימו.

המרכז הרפואי שיבא מסר כי "מצבו של סעידיאן עדיין מוגדר קשה. תהליך החזרה להכרה מלאה צפוי להיות ארוך ומורכב".

סעידיאן, בן ה-26, סבל מפוסט טראומה בעקבות לחימה בסג’עייה שברצועת עזה במבצע צוק איתן.

לפני כשבוע וחצי ביקר ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי את איציק סעידיאן בבית החולים שיבא תל השומר יחד עם מפקדו בעת מבצע ״צוק איתן״, אלוף-משנה ארז אלקבץ.

במהלך הביקור שוחח הרמטכ״ל עם משפחתו של איציק סעידיאן וסיפר להם על הענף החדש שמוקם בימים אלה באגף כוח האדם - ענף לליווי פצועי ונכי צה״ל.

המפקדים וסגלי הנפגעים הייעודיים שיוצבו בחיילות ובחטיבות יעסקו בליווי הנפגעים ובני משפחותיהם מקרות האירוע ועל רצף השנים. כמו כן, יוקם מרכז פניות מטכ״לי לאוכלוסיה זו. הענף יהווה רגל נוספת ומשלימה למענה הניתן על ידי אגף השיקום במשרד הבטחון וארגון נכי צה״ל.

״אני נפעם מהשיפור שחל במצבו של איציק, אבל לא פחות מהכוח שלכם, בני המשפחה. אנחנו אתכם בכל שצריך לאורך הדרך. למדנו, תיקנו דברים, הקמנו ענף ייעודי שמטרתו ללוות את הפצועים ואנחנו נלווה אותם יחד עם משרד הביטחון. זו הזדמנות לומר יישר כוח לרופאים, לאחיות ולצוות בית החולים על העבודה הקשה, אתם מצילים אנשים בעבודתכם״, אמר הרמטכ"ל.

בני משפחתו של סעידיאן אמרו לערוץ 7 שהרמטכ"ל, כמו גם שר הבטחון, מנכ"ל משרד הבטחון ונציגי ארגון נכי צה''ל, שביקרו לאחרונה בבית החולים ציינו שההתפתחויות האחרונות התרחשו בזכות איציק סעידיאן.