הזוכים המאושרים
הזוכים המאושרים צילום: מפעל הפיס

בהגרלת הלוטו שהתקיימה במוצאי שבת חול המועד סוכות זכו יחד בפרס הראשון בסך 8 מיליון שקלים זוג חברי ילדות.

השניים, בתחילת שנות ה-40 לחייהם, גרים באחד מיישובי הצפון. הזוכים הגיעו שמחים ונרגשים לבית מפעל הפיס על מנת לפדות את הפרס.

אחד הזוכים סיפר: "לפני כשנה וחצי, מיד עם פרוץ מגיפת הקורונה הוצאתי לחל"ת. חברי הטוב שאנחנו מכירים יותר מ-25 שנה, הציע לי לעבוד כשכיר בעסק שלו. מאותו יום שהתחלנו לעבוד ביחד, קיבלנו גם החלטה לשלוח במשותף בכל הגרלת לוטו שני טפסים עם מספרים קבועים, שבחרנו באופן אקראי לחלוטין. תמיד הייתה לנו הרגשה טובה שבסוף נזכה אם נתמיד לשלוח – ואכן היום הזה הגיע, אפילו מהר יותר ממה שחשבנו".

עוד באותו נושא:

הזוכה המשיך לספר: "בסוף השבוע שבו התקיימה ההגרלה, שותפי לזכייה שהה בחופשה בחו"ל עם בני משפחתו, ואני נשארתי בארץ וכמובן לא שכחתי לשלוח עבור שנינו את הטפסים. במוצ"ש, כשעה לאחר שהתקיימה ההגרלה, נכנסתי לאתר מפעל הפיס לבדוק אם אחד הטפסים הניב זכייה כלשהי ודי מהר הבנתי שזכינו בפרס הראשון.

"דבר ראשון התקשרתי לחברי שבזמן זה היה כבר על הטיסה בחזרה לארץ. הטלפון לא היה זמין, והשארתי לו הודעה בקול חנוק מרוב התרגשות: 'תחזור אלי דחוף איך שאתה שומע את ההודעה'".

הזוכה השני הוסיף: "בדיוק כשנחתנו בשדה התעופה, פתחתי את הטלפון ושמעתי את ההודעה מחברי. מודה שבהתחלה נלחצתי, חשבתי שקרה משהו שקשור לעסק. למרות השעה המאוחרת, התקשרתי אליו באותו הרגע והוא לא המתין אפילו שניה: 'זכינו בלוטו'.

"לא האמנתי למשמע אזני. אחרי מספר פעמים ששאלתי אותו אם מדובר בבדיחה או במתיחה ביקשתי שיישלח לי צילום של הטופס, על מנת שאבדוק אותו בעצמי ליתר ביטחון. בדקתי אותו מיד מול תוצאות ההגרלה, בדקתי שוב ושוב עד שירד האסימון שאכן, זכינו יחד בפרס הראשון. כל הדרך חזרה הביתה היינו בהתרגשות שיא. עד כדי כך שבמשך שלושה ימים היה קשה לנו לישון רצוף".

לא עברו דקות ספורות, ולבית מפעל הפיס הגיע גם הזוכה בפרס השני באותה הגרלה, אשר גרף את הסכום של 1.5 מיליון ₪.

הזוכה, תושב המרכז, שחגג לא מכבר יום הולדת 40, סיפר שיש לו מספרים קבועים שכוללים תאריכי לידה של בני משפחתו ואחת לחודש הוא שולח טופס ומשתתף בהגרלה.

הזוכה סיפר: "בחוה"מ, כשחזרתי מהעבודה, ראיתי ברחוב שלט פרסומת שציין שגובה הפרס בהגרלה הבאה יהיה 5 מיליון ₪. הבנתי שיש זוכה בפרס הראשון והשתעשעתי במחשבה שאולי זה אני, כי טרם בדקתי את הטופס. עצרתי את הרכב בצד ונכנסתי ליישומון של מפעל הפיס על מנת לסרוק את הטופס. תוך שניות ספורות הופיעה הודעה שזכיתי בפרס השני. לא האמנתי למראה עיני. חשבתי שזאת טעות. ליתר בטחון, אתחלתי את הטלפון, פתחתי שוב את היישומון וסרקתי את הטופס שוב. ברגע זה הבנתי שכנראה זאת לא טעות, התקשרתי לאשתי כדי לבשר לה שזכינו בפרס השני בלוטו. התגובה הייתה סקפטית. רק אחרי שהגעתי הביתה השתכנעה שאכן זכינו בפרס".

הזוכה עוד שיתף, שהזכייה הגיע עבורו בזמן הכי מתאים שיש. "אנחנו גרים בשכירות, ולא מכבר עודכנו על ידי בעל הדירה כי הוא אינו מעוניין לחדש את החוזה, ועלינו למצוא דירה ולדאוג למעבר, זאת לצד הוצאות החגים ועוד. עכשיו לראשונה נוכל לתכנן בשקט לרכוש דירה במקום לשכור דירה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו