הרבנים הראשיים לישראל
הרבנים הראשיים לישראל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האדמו"ר מקרעטשניף נשא דברים בפני חסידיו במהלך השבת, והתייחס לרפורמת שר הדתות בכשרות והביע פליאה על המאבק שהנציגות החרדית מקדשת נגד הרפורמות המתוכננות.

"במשך 70 שנה לימדו אותנו שמוסד הרבנות הראשית זו טריפה, שנועד לחתור לפשרות בכל הקשור לצביונה היהודי של המדינה והנה לפתע הם נלחמים בעדו", אמר האדמו"ר.

"מי יודע, אולי דווקא בעקבות הרפורמה, יהודים שעד היום אכלו לא כשר, דווקא עכשיו בגלל 'רפורמת הרבנים', יזכו לאכול כן כשר".

הדברים עוררו ענין רב בחסידות שכן בשנים האחרונות מיעט האדמו"ר להתבטא בפומבי בנושאים הקשורים לענייני השעה.

עוד באותו נושא:

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף תקף אמש בחריפות בשיעורו השבועי את רפורמת הכשרות המתגבשת בכנסת במסגרת חוק ההסדרים וטען כי היא פוגעת בעיקר באוכלוסיה המסורתית.

"רוצים לקחת את כל הכשרות ולהרוס אותה", אמר. "לפי מה שהם אומרים, המשגיח יבוא פעם בשבוע לפקח. ומה יהיה כל השבוע? לא צריך כי זה חומרות של הרבנות. בשעה שהמשגיח לא נמצא יבואו בלילה ויביאו 'בשר חמורים בשרם', חסה רגילה עם תולעים, יביאו כל מיני דברים כאלה".

בדבריו הבהיר כי הציבור החרדי לא יינזק מהרפורמה אלא דווקא הציבור המסורתי בפריפריה. "לציבור החרדי יש את הבד"צים, אבל מה יהיה עם העם שבשדות, אלו שגרים בבאר שבע, עפולה וטבריה, הם רואים רבנים חותמים ויבואו לאכול. הם רוצים להפקיע לנו את הכשרות, אנחנו נאבקים בדבר הזה".

הרב יוסף אמר כי אין לו נגיעות אישיות למאבק הזה. "אני ב"ה אין לי בן שאני רוצה אותו דיין ולא גיס ולא חתן. ואני גם לא רוצה להמשיך בבית הדין הגדול. אין לי שום נגיעות. אני נלחם לשם שמיים".

"הם אומרים 'נעשה פשרה'. רוצים פשרה? תוציאו את זה מחוק ההסדרים. זה הרס חומת הכשרות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו