אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: istock

רבה של העיר גבעת שמואל הרב אלעזר אלבז הלך היום (ראשון) לעולמו בגיל 85.

ההלוויה תצא בשעה 14:30 מבית הכנסת ״אהבה ואחווה״ ברחוב רמב״ם 34 גבעת שמואל. בשעה 16:00 תצא מביתו ברחוב מתתיהו 23 בבני ברק לחלקת פוניבז׳, רחוב חזון איש בבני ברק.

הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, ספד לו: "הרב עמד על משמר הרבנות והכשרות בגבעת שמואל במשך עשרות בשנים תוך שהוא עומד ומרביץ תורה ויראה וקירב את ישראל לאביהם שבשמים ודמותו הקרינה תורה ויראה על כלל תושבי העיר גבעת שמואל, עולם הרבנות יחסר בהליכתו".

יו"ר ש"ס, אריה דרעי ספד לרב אלבז: "פעל כל חייו לביצור חומות הדת והכשרות בגבעת שמואל ,קירב את העולים ופעל להגדלת והרבצת התורה במסירות נפש".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) מסרה, "ברוך דיין האמת. צער רב לקבל את הבשורה הקשה על פטירתו של רב העיר גבעת שמואל, הרב אלעזר אלבז זצ"ל. הרב בשנות פעילותו הרבות קירב רחוקים ופעל להגדלת קרנה של התורה בעיר. יהי זכרו ברוך".

ראש העיר גבעת שמואל יוסי ברודני הזכיר כי הרב אלבז זצ״ל שימש בתפקיד מאז שנת 1974. "הרב אלבז היה איש מלא וגדוש בהכרת התורה, ההלכה ומכמניה. היה בעל חסד גדול, אהוב על הבריות ומקרבן לתורה.

''כיהן בתפקיד החשוב בענווה ובמאור פנים. רבים היו מבקשים להתייעץ עימו ולהתברך על ידיו.
ההלוויה תצא היום בשעה 14:30 מבית הכנסת ״אהבה ואחווה״ רחוב רמב״ם 34 גבעת שמואל. בשעה 16:00 מביתו ברחוב מתתיהו 23 בני ברק לחלקת פוניבז׳, רחוב חזון איש בבני ברק. יהי זכרו ברוך'', כך ראש העיר.