יהונתן חברוני ז"ל
יהונתן חברוני ז"ל צילום: באדיבות המשפחה

הטלפון האבוד של יהונתן חברוני ז"ל שנהרג באסון במירון אותר על ידי משפחת חברוני והושב היום (רביעי) אל המשפחה .

מדובר במכשיר סלולרי של חברת Nokia מדגם c2, שבו אצורות שיחות ארוכות ועמוקות שניהל יהונתן ז"ל בחייו עם חבריו הקרובים ומשפחתו. בנוסף, ככל הנראה נמצאים על הטלפון דברים שכתב לעצמו ונשארו בעולם לזיכרון ממנו.

מאז האסון במירון המשפחה לא מצליחה לאתר את המכשיר הסלולרי באף מקום. המשפחה ניסתה ליצור קשר עם כל מוקד שיכל לסייע בעניין, אך אף אחד לא הצליח למצוא את המכשיר היקר להם כל כך.

סיגי חברוני, אמו של יהונתן ז"ל, קיבלה היום שיחת טלפון משמחת מאדם שעדכן כי הטלפון האבוד ברשותו. "אמרתי לו, לא הבנתי, אנחנו חמישה וחצי חודשים הופכים על אבן. מה הסיפור?'", סיפרה חברוני בשיחה עם ערוץ 7. "הוא הסביר לי שאמא שלו מצאה אותו במירון, והסוללה נגמרה והיא שמה אותו בצד. היא מבוגרת והיא חלתה בקורונה. ואחרי כמה חודשים נפל לו האסימון והוא התקשר".

הטלפון של יהונתן חברוני ז"ל
צילום: באדיבות משפחת חברוני

הראשונה שעודכנה בבשורה המשמחת היא תניה חברוני, אלמנתו של יהונתן ז"ל. "באותו רגע התקשרתי לתניה, דבר ראשון", אמרה חברוני. "זאת הייתה שמחה. זה פשוט כאילו קיבלתי כוחות. זה טלפון מצ'וקמק אבל הערך שלו גדול מאוד".

עוד באותו נושא:

כזכור הטלפון של יהונתן ז"ל אבד בליל האסון. סיגי חברוני סיפרה לערוץ 7 על התקווה שלא אבדה למציאת הטלפון. "בלילה של יום חמישי (ליל האסון במירון, י"ג) קיבלנו שיחת טלפון מהטלפון של יהונתן", סיפרה. "ככה התחלנו להבין שמשהו קורה. דיבר איתנו מישהו שהפלאפון היה אצלו. הוא היה מאוד מאוד מבולבל כי הוא היה עסוק שם עם כל מה שקורה. בשלב מסוים הוא אמר שהוא נותן את הטלפון לכוחות שם ונוסע כי הוא לא יכול יותר".

חברוני המשיכה לתאר את שיחת הטלפון שהם קיבלו בשעה שהם קוברים את בנם. "ביום שישי, תוך כדי ההלוויה, מתקשרים לבעלי מהטלפון של יהונתן", אמרה. "בעלי ישר נתן את הטלפון לחבר טוב והחבר הזה ענה לשיחה. נאמר שם שהטלפון נמצא בהקדש במירון ואתם יכולים לקחת אותו".

תניה חברוני, אלמנתו של יהונתן ז"ל, סיפרה בשיחה עם ערוץ 7 על הסלולרי שפך למעין יומן אישי של יהונתן ז"ל. "זה משהו שלו. זה חלק מהזיכרון שלנו. הוא היה משתמש בטלפון הרבה והיה מתכתב עם חברים ומשפחה על כל מיני דברים", אמרה.

לדבריה, "חלק הוא היה מראה לי וחלק לא. אני יודעת על כמה וכמה שיחות עם אנשים שהוא היה מתכתב איתם המון על כל מיני דברים עמוקים. עליו, על הרגשות שלו. זה לא תמיד דברים שהוא היה מדבר עליהם. זה בעיקר. וגם באופן כללי - זה משהו שלו וזה משמעותי לנו בלי קשר למה שיש בפנים".

כאמור, המשפחה עושה כל מאמץ לאתר את הסלולרי היקר סנטימטלית כל כך. "ניסינו כל דבר אפשרי וזה פשוט הזוי", ציינה תניה חברוני. "משטרת ישראל אומרת שזה לא שם. ניסינו מלא פעמים ליצור איתם קשר, גם דרך גורמים מאוד בכירים במשטרה. כל הציוד שלו היה במשטרה והטלפון לא. גם בחיפושים במירון זה לא היה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו