מרתון ווינר ירושלים חוזר ובגדול
מרתון ווינר ירושלים חוזר ובגדולצילום: פלאש 90

ירושלים לובשת חג. בעוד כשבועיים ייצא לדרך סוף סוף מרתון ווינר ירושלים המסורתי, בפעם העשירית.

המרתון שנחשב לאחד מתחרויות הריצה היוקרתיות ביותר בעולם והגדול ביותר שמתקיים בישראל, נדחה כזכור בשנה שעברה בשל התפרצות נגיף הקורונה ובעוד כשבועיים, ב-29 באוקטובר יוזנק המרתון המסורתי בפעם העשירית בעיר הבירה.

המרתון יתקיים על פי תקנות התו הירוק ובכפוף להנחיות משרד הבריאות, אך גם אלה לא מונעים מאלפי אנשים להירשם בהמוניהם כאשר עד כה נרשמו למעלה מ-10,000 רצים מכל רחבי הארץ ונדמה כי אלפים נוספים יירשמו עד ליריית ההזנקה.

הכמות הגדולה של המשתתפים תהפוך את מרתון ווינר ירושלים לאירוע הספורט הגדול ביותר בישראל שמתקיים במסגרת הנחיות משרד הבריאות ועל פי תקנות התו הירוק החדש, כאשר אל הרצים יצטרפו השנה גם נציגים ואצנים מיחידות צה"ל, וכן קבוצות ריצה מובילות ממרכזי הרפואה השונים בישראל שנלחמו בשנה האחרונה בנגיף הקורונה ביתר שאת: איכילוב, שערי צדק ושיבא.

יחד איתם ירוצו גם עמותת עדי לילדים וצעירים עם מוגבלויות, ועמותות נוספות שרצות בכל שנה, כמו: שלווה, האגודה למלחמה בסרטן, יחד, המרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין, קרן קובי מנדל, עמותת שק"ל, מרכז צומת ועוד.

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי ה-10 שהיה אמור להתקיים בחודש מרץ 2020 ונדחה בשל התפשטות נגיף הקורונה, יתקיים כסדרו ב-29 באוקטובר ויציע שישה מקצי ריצה לכלל הגילאים ודרגות קושי שונות בניהם: מרתון מלא (42.2 ק"מ); חצי מרתון (21.1 ק"מ); 10 ק"מ; 5 ק"מ; מירוץ משפחות (1.7 ק"מ) ומירוץ קהילות (800 מטר).

משתתפי המרתון יעברו כזכור בין הנופים המרהיבים של עיר הבירה ואבני דרך המספרים את סיפורה של ירושלים לאורך היסטוריה של 3,000 שנות קיומה של העיר: מוזיאון ישראל, בית המשפט העליון, משכן נשיאי ישראל, חומות העיר העתיקה והרובע הארמני, מגדל דוד, תיאטרון החאן, בריכת הסולטן ועוד.

מאז נוסד לפני עשר שנים, משך אליו המרתון למעלה מ - 200,000 משתתפים מישראל ומרחבי העולם.

פרופ' נעמה קונסטנטיני, מנהלת המרכז לרפואת ספורט בשערי צדק ורופאת המרתון משנתו הראשונה, קוראת לאנשים להצטרף לחגיגת הריצה, דווקא אחרי תקופה כה מאתגרת של התפרצות נגיף הקורונה לחיינו. "אין כמו פעילות גופנית לבריאות הגוף והנפש, בעיקר לאחר התקופה המאתגרת של השנה וחצי האחרונות. ריצה באוויר הפתוח תוך שמירה על הנחיות המארגנים לגבי כללי הקורונה, ובעיקר בהתארגנות לפני הריצה ובסיומה, תבטיח אירוע מהנה ובטוח".

משה ליאון, ראש העיר ירושלים אמר לקראת המרתון כי "לאחר הפסקה של מעל שנה אנחנו חוזרים עם מרתון ירושלים המסורתי - המרתון עם הנופים היפים בעולם. אני מזמין את כולם להגיע ולקחת חלק במגוון המקצים ולרוץ איתנו".

כאמור, מרתון ירושלים יתנהל על פי הנחיות התו הירוק, דהיינו כל מי שבידו תו ירוק עדכני יוכל להשתתף במרתון ללא כל מגבלה או צורך בבדיקה נוספת. מי שאין ברשותו תו ירוק עדכני, יוכל לבצע בדיקות מהירות במתחם הסינמה סיטי. ובכל מקרה כלל המקצים יוזנקו תוך שמירה על מגבלות ההתקהלות הרלוונטיות ומסיכות תחולקנה לכולם בסיום הריצה בגן סאקר, נקודת הסיום של כלל המקצים.