חיסון נגד קורונה
חיסון נגד קורונה צילום: רויטרס

רשויות הבריאות בשבדיה ובדנמרק החליטו להפסיק לחסן צעירים בני 30 ומטה בחיסונים של 'מודרנה' כנגד נגיף הקורונה. במקום זאת, יחוסנו בני הגילאים הללו בחיסונים של 'פייזר'.

בשבדיה הבהירו כי ההחלטה התקבלה לאחר שהוכח כי יש קשר מובהק בין מתן חיסוני מודרנה לבני 30 ומטה, ובין התפתחות אירועים של דלקת בשריר הלב.

השבדים הדגישו כי מדובר בסיבוך נדיר מאוד, אבל מאחר ויש חלופה בטוחה יותר, בדמות חיסוני 'פייזר' שיעילותם אינה נופלת מזו של חיסוני מודרנה, ואף עולה עליה, הוחלט להעניק את חיסוני 'מודרנה' למבוגרים יותר, שאינם בקבוצת סיכון לדלקת בשריר הלב כתוצאה מחיסוני 'מודרנה'.

בדנמרק לא הסבירו את הצעד בפרוטרוט והסתפקו באמירה כללית, כי המעבר לחיסוני 'פייזר' בקרב צעירים עד גיל 30, הוא צעד של זהירות.

עוד באותו נושא:

סוגיית החיסונים ומידת הבטיחות שלהם מעסיקה מאוד את הקהילה הרפואית בעולם המערבי, אבל כל המומחים תמימי דעים שכלל החיסונים המערביים בטוחים לשימוש, שיעור הסיבוכים נמוך מאד, והתועלת שמביאים החיסונים עולה עשרות מונים על הנזק הפוטנציאלי שעלול להיגרם כתוצאה מקבלתם.

רק שלשום התקבלה בישראל החלטה להחזיר את האופציה להתחסן בחיסוני 'פייזר' גם בקרב בני 18 ומעלה שעדיין לא קיבלו אף לא מנת חיסון אחת.

זאת, לאחר שבחודשים האחרונים מתחסנים חדשים מגיל 18 ומעלה יכלו להתחסן רק בחיסוני 'מודרנה', אם היו כאלו במלאי של המרפאה המחסנת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו