אפליקציית טיקטוק
אפליקציית טיקטוק צילום: אייסטוק

מידע שגוי וסרטונים המכילים תאוריות קונספירציה נגד חיסונים לנגיף הקורונה זמינים ברשת הטיקטוק גם לילדים צעירים. כך טוען ארגון NewsGuard המפקח על תכנים שגויים ברשתות החברתיות ובאינטרנט, שפרסם בחודש יוני האחרון דו"ח אותו הגיש לארגון הבריאות העולמי ולממשלת בריטניה.

למרות הדו"ח החמור, טוענים ראשי הארגון כי דבר לא נעשה, והתכנים השגויים שנועדו לשכנע את משתמשי הטיקטוק שלא להתחסן נגד הקורונה ממשיכים להופיע ברשתות החברתיות ללא הפרעה ואף זמינים לילדים צעירים בני 9 בלבד.

"למרות שרשת טיקטוק מאפשרת הרשמה רק לגילאי 13 ומעלה, התכנים השגויים ותאוריות הקונספירציה בנוגע לחיסונים היו זמינים גם לילדים בגיל 9 בלבד. שלושה משתתפים במחקר שביצענו הצליחו להירשם לטיקטוק בעזרת תאריך לידה מזוייף", טענו ראשי ארגון NewsGuard.

עוד באותו נושא:

ה"גרדיאן" הבריטי שפרסם את הסיפור טוען כי חלק מהחשבונות שכללו מידע מזוייף לגבי החיסונים לקורונה זכו למיליוני צפיות, כאשר בחלקם הופיעו טענות שגויות על תופעות לוואי קשות של חלק מהחיסונים וכן השוואות שגויות בין נתוני ההישרדות כתוצאה ממחלת הקורונה לעומת נתוני היעילות של החיסונים לקורונה.

בתגובה לטענות על הנגישות של תכנים שגויים ברשת גם לילדים מתחת לגיל השימוש המותר בטיקטוק, אמר דובר הרשת החברתית כי "אנו פועלים באופן נמרץ נגד חשבונות המפיצים מידע שגוי". אלכס קדייר, מנכ"ל NewsGuard בבריטניה, אמר ל"גרדיאן" כי "הכישלון של טיקטוק לעצור את התפשטות המידע השגוי על בריאות באפליקציה שלהם אינו קיים ועל גבול המסוכן. למרות הטענות שלהם על נקיטת צעדים נגד מידע שגוי, האפליקציה עדיין מאפשרת לתוכן נגד חיסונים ולמידע שגוי בנושא בריאות להתפרסם ללא הפרעה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו