אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

אזרחי יפן וסינגפור נהנים מחופש תנועה וכניסה חופשית ללא צורך בויזה ללא פחות מ-192 יעדים ברחבי העולם.

כך עולה מדו"ח חדש של "מדד הנלי לדרכונים" המפרסם מדי שנה את רשימת הדרכונים החזקים וכן החלשים בעולם, על בסיס מספר המדינות המאפשרות כניסה ללא ויזה לבעלי הדרכונים השונים.

על פי המדד החדש שהתפרסם כעת, יפן וסינגפור תופסות במשותף את המקום הראשון עם 192 יעדים ללא צורך בויזה, כאשר במקום השני נמצאים הדרכונים של גרמניה ודרום קוריאה, המאפשרים למחזיקים בהם כניסה ללא צורך בויזה ל-190 יעדים בעולם. במקום השלישי נמצאות פינלנד, איטליה, לוקסמבורג וספרד עם דרכון המאפשר כניסה חופשית ל-189 מדינות, ומיד אחריהן אוסטריה ודנמרק עם דרכון לכניסה ללא ויזה ל-188 מדינות. 

עוד באותו נושא:

את המקום החמישי מאכלסות צרפת, אירלנד הולנד, פורטוגל ושבדיה עם 187 מדינות המאפשרות למחזיקי הדרכון שלהן כניסה ללא ויזה. מדינות נוספות הנמצאות ברשימת 10 המדינות בעלות הדרכון "החזק" ביותר הן ארצות הברית ובריטניה עם 185 מדינות המעניקות כניסה חופשית, אוסטרליה עם 184 מדינות, הונגריה עם 183 מדינות ופולין עם 182.

ישראל מדורגת במקום ה-25 עם 158 מדינות המאפשרות כניסה ללא ויזה. ומיהן המדינות עם הדרכונים "החלשים" ביותר בעולם? בתחתית הרשימה נמצאת אפגניסטן עם דרכון המעניק כניסה ללא ויזה ל-26 מדינות בלבד ברחבי העולם.

לפניה נמצאת עיראק עם 28 מדינות המאפשרות למחזיקי הדרכון שלה להיכנס ללא ויזה, וסוריה עם 29 מדינות. אחד הדרכונים החלשים בעולם שייך לרשות הפלסטינית, ומעניק כניסה ללא ויזה ל-37 מדינות בעולם בלבד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו