מאיה ורטהיימר
מאיה ורטהיימרצילום: יהונתן גוטליב

הפרק האחרון בעונה השנייה של "שבאבניקים" ישודר הערב (ראשון) ב-HOT ומאיה ורטהיימר שמגלמת את "דבורה" בסדרה סיפרה מה למדה מהדמות בעונה האחרונה.

ורטהיימר כתבה בפוסט באינסטגרם: ''היום הפרק האחרון בסדרה והרשו לי רגע להיות כדמותי 'דבורה' ולהודיע לכם שאני לא עושה סיכום למרות שכך זה נהוג. כי נכון 'יש סדר לדברים' אבל כמו שלמדתי מהדמות הזו, מהסוף הזה אנחנו רק 'מתחילים'.

''דמות שמצד אחד כל כך שונה ממני ומצד שני כאילו כל כך דומה. היא מלמדת אותי לאזור אומץ ולדבר על החלומות שלי בלי בושה. רוב הנשים, ללא קשר למקום שבו גדלו או לרקע התרבותי שלהן, למדו בילדותן שבאופן עקרוני להיות אישה טובה פירושו לא לעשות 'באלגן', להיות טובה לאנשים אחרים. זה מה שיהפוך אותך לטובה תחיי עבור ילדייך, בעלך וחמותך המקסימה. תתני לאנשים אחרים לקבוע את הערך שלך''.

ומה המשמעות של להיות אישה שכזו, ורטהיימר ממשיכה: ''לחיות חיים שלמים של דיכאון וחרדה. אבל כמו שדבורה אותי לימדה, מה עם הדבר הנכון הוא פשוט להאמין בעצמך באמת ובתמים ולעשות את מה שאת אוהבת-מתוך תשוקה.

"למה? נטו כי זה מכניס שמחה לליבך. זו סיבה מספיק טובה. למה אנחנו צריכות להרגיש בושה משום שאנחנו לא מתאימות לתבנית של החברה? אז נכון, זה מסע לא פשוט אבל הוא שווה את המטרה. כולנו יכולות לבצע שינוים כדי להפוך לאדם שאת רוצה''.

ורטהיימר הודתה לחבריה בסדרה: ''תודה על הזכות לעבוד עם הבמאי שהוא אוצר מדינה. מלהקת, אמירה, שרואה לנשמה. שחקנים -שהם מוכשרים וגם הפכו לי משפחה. מה אני אגיד?! אמן חברים שזו רק ההתחלה''.