עודד רביבי, ראש מועצת אפרת, השתתף אמש (ראשון) באירוע ההוקרה למזכיר המדינה האמריקני לשעבר מייק פומפאו שנערך ביקב פסגות שבבנימין.

לערוץ 7 אמר רביבי, "הביקור הזה הוא בהחלט סיכום של תקופה מאוד משמעותית מבחינת אזרחי ישראל אבל גם הכנה לבאות משום שכנראה עוד נשמע על האישיות הזו".

"בתקופתו של פומפאו נישאו הצהרות ונעשו מעשים מאוד חשובים ביהודה ושומרון. אנחנו כרגע בעמדת המתנה ותצפית איך השילוב בין הממשלה החדשה והממשל האמריקני החדש יתנהל מול יהודה ושומרון", הוסיף.

יהודית קצובר, מראשי תנועת הריבונות אמרה, "באנו להגיד תודה על כל מה שנעשה ועל כל מה שעוד צריך להיעשות. באופן כללי אנחנו בעד לחזק את הרפובליקנים ובעד שיחזרו לשלטון. זה לא אומר שאנחנו מסכימים לכל מה שהממשל הקודם עשה, התנגדנו לתכנית המאה ואנחנו שמחות שהיא לא התקבלה".

באירוע נכחה גם דניאלה וייס, מראשי תנועת 'נחלה' שהודתה שלה יש בעיקר ביקורת על האורח. "כאשר שמעתי אחרי הביקור הקודם שלו, מזכיר המדינה לשעבר מייק פומפאו, דיבר על העוני של הערבים ועל הצורך בלעזור להם, תהיתי מתי אוכל להבהיר לו שההיפך הוא הנכון".

"ההתיישבות סבלה מהקפאה בתקופת אובמה ומ'ריסון' בתקופת טראמפ. זה מאוד חמור. כתוצאה מכך יש ירידה בבניית יחידות דיור ובהגעה של תושבים חדשים ליהודה ושומרון. מקובל לפנק אורח, אבל מדובר בידידות בין שתי מדינות ואני אומרת לפומפאו: הגיע הזמן להפסיק לרחם על ערבים ולתמוך במי שהארץ הזו שלו", סיכמה וייס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו