אלברט בורלא וסקרלט ג'והנסון
אלברט בורלא וסקרלט ג'והנסון Reuters - John Thys and Matteo Chinellato/NurPhoto

קרן פרס בראשית מודיעה היום (שני) על רשימת המועמדים הסופיים לקבלת פרס בראשית לשנת 2022 וקוראת לציבור בישראל וברחבי העולם לבחור את הזוכה. חתן או כלת פרס בראשית לשנת 2022 ייכנסו לנעליו של סטיבן שפילברג, חתן הפרס לשנת 2021.

פרס בראשית הוא פרס שנתי על סך מיליון דולר שזכה לכינוי 'פרס הנובל היהודי' על ידי מגזין "טיים". מטרת הפרס היא להעלות על נס אישים יהודים יוצאים מגדר הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, תורמים תרומה משמעותית לאנושות כולה ובפרט מעניקים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. מדי שנה נבחרים חתני וכלות הפרס על סמך הישגיהם המקצועיים, תרומתם לאנושות ומחויבותם לערכי היהדות.

המועמדים הסופיים לקבלת פרס בראשית לשנת 2022 הם:

  • אלברט בורלא (יוון/ארה"ב): מנכ"ל חברת פייזר, החברה שהצליחה לפתח ולהפיץ ביעילות שיא את החיסון לנגיף הקורונה.
  • סשה בארון כהן (בריטניה): שחקן, מפיק, במאי ואקטיביסט.
  • דיאן פון פירסטנברג (ארה"ב): מעצבת אופנה.
  • יובל נח הררי (ישראל): סופר ופילוסוף.
  • סקרלט ג'והנסון (ארה"ב): שחקנית ואקטיביסטית.
  • סרז' קלרספלד (צרפת): פעיל זכויות אדם דגול וצייד נאצים.

כזכור, בשנה שעברה קרן הפרס אפשרה לראשונה לכל העם היהודי לקחת חלק בהליך בחירת הזוכה באמצעות קמפיין שרץ ברשתות החברתיות. למעלה מ-200 אלף אנשים מכל העולם הצביעו בתחרות, כך שקולו של העם היהודי הפך לגורם החשוב ביותר בבחירת זוכה הפרס לצד ועדת הבחירה המסורה של הקרן.

עוד באותו נושא:

גם השנה קרן פרס בראשית מזמינה יהודים מכל העולם להצביע ולהשפיע על בחירת חתן או כלת פרס בראשית.

מייסד ויו"ר קרן פרס בראשית, סטן פולובץ אמר: "אנחנו מזמינים את הציבור להשתתף בהליך ההצבעה לחתן או כלת פרס בראשית לשנת 2022 – כדי לבחון את הישגיהם של אישים בולטים בעם היהודי, ולחשוב, לעומק, על משמעות ההישגים האלה – וכיצד היא מעצבת את זהותנו המודרנית כעם. המועמדים הסופיים מייצגים מגוון נרחב של כשרוננות יהודיים – בגיל, מגדר, מיקום גאוגרפי ועיסוק מקצועי. אני קורא לכולם להשמיע קול ולהצביע למועמד הראוי לקבלת פרס בראשית לשנת 2022".

קרן פרס בראשית תכריז על חתן או כלת הפרס לשנת 2022 בתחילת השנה, ועל הנושא הפילנתרופי השנתי אליו יוקדש המענק הכספי שעומד על מיליון דולר, לצד מקורות מימון נוספים אפשריים. נערכת לקיום טקס פרס בראשית המסורתי באירוע חגיגי שיתקיים בשנת 2022 בישראל, בכפוף למגבלות הקורונה ולהנחיות משרד הבריאות.

מאז היווסדו בשנת 2013, קרן פרס בראשית מינפה את הפרס השנתי ליוזמות פילנטרופיות בסך כולל של 45 מיליון דולר, יחד עם מענקים שנותבו ל-197 יוזמות ללא מטרת רווח ב-31 מדינות, ובאמצעות כך הקרן השפיעה באופן ישיר על חייהם של עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם.

פרס בראשית הוא פרס גלובאלי, המעלה על נס אישים יהודים יוצאים מגדר הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, תורמים תרומה משמעותית לאנושות כולה ובפרט מעניקים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. את הפרס החלו להעניק לראשונה בשנת 2013 והוא ממומן באמצעות כספי תרומות בסך של 100 מיליון דולרים שגויסו באמצעות קרן פרס בראשית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו