בן אנד ג'ריס. ארכין
בן אנד ג'ריס. ארכין צילום: iStock

מייסדי חברת הגלידות האמריקנית "בן אנד ג'ריס", בן כהן וג'רי גרינפילד, התייחסו בריאיון לאתר "אקסיוס" להחלטת החברה להפסיק למכור את תוצרתה בשטחי יהודה ושומרון.

"מה שעושה ישראל נחשב לבלתי חוק על פי החוק הבינלאומי אבל ההחלטה לא מחרימה את ישראל בשום צורה", אמרו השניים.

למרות שהמהלך בוצע בסופו של דבר על ידי חברת האם 'יוניליוור' הבינלאומית השניים מרוצים מאוד מההחלטה. "למרות שכבר אין לנו שליטה מלאה על החברה שהקמנו בשנת 1978, אנו גאים בפעולה ומאמינים שהיא ממקמת את עצמה בצד הנכון של ההיסטוריה".

עוד באותו נושא:

הם גם טוענים כי רק ארבע מתוך שלושים וחמש מדינות בארה"ב שחוקקו חוקים נגד חרם על ישראל ביצעו בפועל צעדים נגד החברה.

"גם אלו שהחליטו כך ביססו את צעדן על מידע שגוי לפיו אנחנו מחרימים את ישראל וזה פשוט לא המצב", הוסיפו כהן וגרינפלד.

כהן הוסיף כי לא רק שהחברה לא נפגעה כלכלית מהחרם על יהודה ושומרון אלא יצאה ממנו מחוזקת. "מצאנו דרכים לעשות דברים שמגבירים את הצדק וגם מגדילים את מכירת הגלידות".

אבי זינגר מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל ענה לשניים, "יוניליוור ובן & ג'ריס העולמית ממשיכות לדבר בשני קולות, ובשעה שממשיכים לספר לעולם שאינם אנטישמים ואינם פועלים נגד ישראל, הם פועלים בכל הכוח נגד מדינת ישראל ואזרחיה, ועושים שירות אדיר לתנועת ה- BDS ושונאינו ברחבי העולם".

"בן& ג'ריס ישראל תמשיך לפעול כנגד ההחלטה הלא חוקית שמפלה ופוגעת ברבים מאזרחי המדינה, ואנו קוראים לממשלת ישראל להתערב ולפעול גם היא, בדומה למדינות רבות בעולם שכבר הצטרפו למאבק נגד מדיניות יוניליוור והודיעו על הפעלת סנקציות כלכליות קשות כנגדה", הוסיף זינגר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו