סלפי עם מחבל
סלפי עם מחבל צילום: מתוך הרשת

ח"כ איתמר בן גביר פנה הבוקר (שני) במכתב למנהל בית החולים קפלן ברחובות, ד"ר טריף בדר, בעקבות הפרסום על תמיכת שני אחים מהצוות הרפואי במחבל.

הוא דרש לפטרם לאלתר. "מצטלמים עם מחבל ארור, זה פשוט בלתי מתקבל על הדעת".

"בושה וחרפה שאנשים אלו מעריצי טרור ומפגינים אהדה להשמדתנו הם אלו שאחראים על הבריאות שלנו, אי אפשר לסמוך עליהם, שיעבדו בבית חולים בעזה. מי שתומך במחבלים, לא יכול להציל חיים", הוסיף בן גביר.

ח"כ עמיחי שיקלי קרא בטוויטר לפיטורי השניים: "שלום לצמד אנשי הצוות הרפואי בבית החולים קפלן ברחובות, שנראה להם סבבה לעשות סלפי עם מחבל חמאס מחברון. אני אפנה להנהלת בית החולים בדרישה לסלקם, ולמשרד הבריאות כדי להדיחם מהרפואה הציבורית בישראל בבושת פנים".

שני האחים, ערבים-ישראלים העובדים בבית החולים, הצטלמו מחובקים עם המחבל מקדאד קוואסמה ששובת רעב ומאושפז במחלקה הפנימית שבה הם עובדים.

בסרטון נראים השניים ניגשים אל מיטתו, עומדים משני צדדיו ומחזיקים את ידיו - ומצטלמים עימו מחובקים.

עוד באותו נושא:

הפעיל הערבי-ישראלי יוסף חדאד גם קרא לפטר את מאדירי המחבל מבית החולים קפלן. "2 אנשי הצוות הרפואי האלה בבית החולים קפלן מצטלמים עם מחבל חמאס שובת רעב כאילו הוא גיבור", הוא כתב. "זה ביזיון ודבר פסול".

"גם כאנשי רפואה", הוסיף, "כי מי שעוסק בהצלת חיי אדם לא יכול להאדיר ולהעריץ את מי שעוסק ברצח, אבל גם כתושבי ישראל - כי חמאס הוא האויב של כולנו. מצפה מהנהלת בית החולים לפטרם מיידית".

חדאד הוסיף: "חשוב לומר - שניהם לא מייצגים את עשרות אלפי הרופאים האחים ואנשי הצוות הרפואי מהחברה הערבית שמטפלים במסירות אין קץ בבתי החולים בישראל וכל מי שאי פעם שכב בבית חולים יכול להעיד על כך".

מבית החולים קפלן נמסר בתגובה: "הנושא בבדיקה מול העובדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו