בית החולים קפלן. ארכיון
בית החולים קפלן. ארכיון צילום: אהוד אמיתון/TPS

לאחר ששני אנשי צוות בית החולים קפלן הצטלמו עם גיבורם, המחבל מקדאד אלקוואסמי, עולה היום (שני) הדרישה לפטרם.

כזכור, באתר 'הקול היהודי' פורסם כי אנשי הצוות מבית החולים ברחובות ראו לנכון להצטלם עם המחבל אלקוואסמי מארגון הטרור 'חמאס', שמאושפז בבית החולים לאחר שהחל לשבות רעב.

במכתב שנשלח מארגון 'בצלמו' להנהלת בית החולים קפלן נכתב: "רופא, אח או כל עובד בבית חולים מייצג את הרצון להרבות חיים. שני עובדי בית החולים, שצולמו עומדים ליד המחבל ומחייכים ומביעים בו תמיכה מביעים את ההיפך הגמור"

עוד באותו נושא:

"מדובר במחבל שנמצא בכלא על רצון לרצוח ולקצר חיים", נאמר. "אין ספק שחובה על העובדים לטפל בו, אולם אסור להם לשמוח איתו ולהביע בו תמיכה. אין מנוס מלהסביר לאותם אנשים שאינם ראויים למדים של עובדי בית החולים".

הפעיל הערבי-ישראלי יוסף חדאד גם קרא לפטר את מאדירי המחבל מבית החולים קפלן. "2 אנשי הצוות הרפואי האלה בבית החולים קפלן מצטלמים עם מחבל חמאס שובת רעב כאילו הוא גיבור", הוא כתב. "זה ביזיון ודבר פסול".

"גם כאנשי רפואה", הוסיף, "כי מי שעוסק בהצלת חיי אדם לא יכול להאדיר ולהעריץ את מי שעוסק ברצח, אבל גם כתושבי ישראל - כי חמאס הוא האויב של כולנו. מצפה מהנהלת בית החולים לפטרם מיידית".

חדאד הוסיף: "חשוב לומר - שניהם לא מייצגים את עשרות אלפי הרופאים האחים ואנשי הצוות הרפואי מהחברה הערבית שמטפלים במסירות אין קץ בבתי החולים בישראל וכל מי שאי פעם שכב בבית חולים יכול להעיד על כך".

מבית החולים קפלן נמסר בתגובה: "הנושא בבדיקה מול העובדים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו