עוד באותו נושא:

המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך השתתף בכנס הישראלי הראשון לשבת, חברה וכלכלה שעסק לעומק בהזדמנויות הגלומות בשבת עבור הישראלים.

"זה תענוג לראות איך אפשר לדבר על המשותף, המאחד וגם השונה. כדי להשיג אחדות לא חייבים אחידות ואפילו להיפך. תמיד היה משהו שמשתף ומאוחד וכולם אהבו את השבת. צריך לזוז מהשיח הפוליטי שהשפיע על הכל ולהחזיר לכולנו את הדבר הזה", אומר אלשיך לערוץ 7.

בכנס מבחינתו החלה הדרך 'בחזרה' אל השבת. "אנחנו מדברים על זה שבסופו של דבר יש חשיבות בשימור השבת וערכיה - כל אחד מהעומק שהוא יכול להתחבר אליה - מהצד הדתי או מכל צד אחר. אנחנו עסוקים באטרף בכל השבוע בדברים האחרים ולכן צריכים למצוא את המשותף ואת הדרכים לאפשר את זה עבור כולנו וכמה שיותר ביחד".

לשאלה על האתגר כבכיר לשעבר בשב"כ וכמפכ"ל בהתמודדות עם שמירת השבת הוא עונה, "תמיד השתדלנו לצמצם את הפעילות בשבת. אז נכון שבגוף ביטחוני צריך להגיב בשבת, אבל יש מאמץ אדיר לאפשר את המנוחה בשבת ובחגים. כל אחד רוצה את השקט והשלווה בשבת. כמובן שברמה האישית יש מקרי חירום ופועלים לפי הצורך".

הוא מתקשה להבין את הביקורת על ראש הממשלה נפתלי בנט בהקשר זה. "הביטחון לא נעצר אצל הרמטכ"ל, המפכ"ל וראש השב"כ אלא נוגע גם בראש הפירמידה. במקומות מסויימים צריך את הנוכחות של הדרג המדיני. הדיון בנושא הזה לדעתי די מגוחך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו