עוד באותו נושא:

ד"ר חגי שטרן, מתמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, מספר לערוץ 7 כי טרם החליט אם להצטרף למתמחים המתפטרים.

"אני מאמין שתהיה כמות מסויימת של מתפטרים, עדיין לא ברור כמה. אני עצמי עדיין מתלבט לגבי זה", הוא אומר.

שטרן משתף בעומס הכבד שהוא חווה במהלך עבודתו. "בשעה שמונה בבוקר אני מגיע למחלקה או למיון, ממשיך את יום העבודה הרגיל שנמשך עד השעה ארבע - ומשם לתורנות שנמשכת עד שמונה או תשע למחרת בבוקר. במהלך התורנות, אם היא במחלקה, אני נדרש לטפל בבעיות דחופות שצצות אצל הילדים ואם מדובר במיון צריך לקבל ילדים שמגיעים עם כל מיני בעיות ולהיות מפוקס מספיק כדי לתת להם את הטיפול והמענה הראוי".

האינטנסיביות הזו גובה מחיר לא פשוט. "יש את המחיר של לא להיות נוכח בהרבה אירועים משפחתיים ובחגים. זה חלק מהעבודה וברור לי שאני צריך לשלם את המחיר הזה. אבל יש גם מחירים שאינם הכרחיים כמו נסיעה בעיניים עצומות בדרך הביתה וסיכון עצמי. לגבי המחיר שהמטופלים משלמים - כל אחד צריך לשאול את עצמו לאיזה רופא היה רוצה להגיע בארבע לפנות בוקר - אחד שחושב בצלילות מלאה או אצל רופא שקורס מעייפות ולא ישן מעל 20 שעות".

לטענות של רופאים ותיקים שמדובר בתקופה קשה שאותה עברו גם מתמחים בעבר עונה שטרן, "ראשית אני מכבד את הדור הוותיק יותר ואנחנו לומדים ממנו הרבה, אבל מה שהיה נכון לפעם לא בהכרח מתאים להיום וצריך להימשך. לעניות דעתי, הכשרת המתמחים יכולה להמשיך להיות טובה גם בלי השעות הארוכות והעומס הגדול הזה".

"המסר שלי הוא שהמאבק אינו רק של המתמחים אלא נוגע בכל אזרח במדינת ישראל שרוצה להגיע למערכת הבריאות ולקבל טיפול טוב. אפשר וצריך להוסיף תקנים ולאפשר לנו לטפל יותר טוב במטופלים שלנו", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו