קבר רחל
קבר רחל צילום: נתי שוחט, פלאש 90

דמעות שלמות, חצאי לבבות, שברי משפטים וזעקה אחת שמפלחת את קיר האבן הלח: אמא עד מתי?!

עשרות אלפים אחים ואחיות שלך כבר היו שם, מנצלים את ההזדמנות היקרה מפז. עולים לאמא, שומטים ראש על כתף תומכת ובוכים על הגלות הפרטית שלהם, ואמא רחל, שומעת גם את מה שלא נאמר, מחבקת ברוך ובוכה יחד איתנו.

עוד מעט כשתשקע השמש ויגמר יום השנה לפטירתה, היא תאסוף את הדמעות של כולם ותעלה אתם לפני כסא הכבוד. אבל לפני זה היא עדיין מחכה לתפילה שלך!

נכון, לא כולם יכולים לזכות להגיע פיזית למתחם העמוס של קבר רחל, אבל שליח ועד הרבנים נמצאים שם כבר מאתמול. מתפללים על כל שם ושם ביחידות, מוזילים דמעות כמים. הם באים עם כח אדיר של ויתור, של צדקה, של אהבת ישראל - ואמא לא משיבה את פניהם ריקם.

בואו תשלחו גם אתם משהו לאמא>>>

בועד הרבנים החליטו לפתוח במגבית מיוחדת ביום זה, הנה שלושה סיפורים של משפחות המתמדדות עם מצבים וכספי המגבית יחולק ביניהן.

"דוד בעלי נפגע בתאונת עבודה ומא ז החיים שלנו נהרסו, הוא סובל מפוסט טראומה קשה, פעם בשבוע אני הולכת אתו לביקורת בבית חולים פסיכיאטרי ומלווה אותו לטיפול רגשי במרכז לבריאות הנפש. כל יום מחדש אני מתפללת שהוא יחזור אלינו מהר, שיכיר את התינוק שלו שימצא את עצמו מחדש אבל בינתיים אין לי מה לתת לילדים לאכול" (רות מהמרכז, 40)

עוד באותו נושא:

"אמא, היתה בשבילינו הכל! דמות מאירה ואוהבת שהשרתה שלווה ורוגע על הבית. מעולם לא היו לה אפשרויות אבל היא נתנה לנו הרגשה שלא חסר כלום, כשאבא התקשר מבית החולים לספר לנו על הפטירה, התחלנו לצעוק בבכיות נוראיות, רק עכשיו ישבנו יחד בסלון ודיברנו בנחת, איך יכול להיות שפתאום היא הלכה?

אמא השאירה אותנו לבד להילחם את מלחמת הקיום. אני פונה אליכם ומתחננת: תעזרו לי לגדל את האחים האחיות והתינוק הקטן, תנו לי את היכולת להכין אוכל מבושל ולדאוג לבית שיתפקד למרות החלל הנורא" (ברכה מבית שמש 17)

"הסיפור שלי כאוב מדי מכדי להזדהות ולהשלים את כל הפרטים. אני רק יכולה להגיד לכם במילים פשוטות: היום, אחרי דרך ארוכה מלאת סימני שאלה, אני לבד בבית עם שלושה ילדים.

עם הבדידות שלי אני יכולה לנסות להתמודד אבל הלב שלי כשאני רואה את העיניים העצובות של הילדים. אני רוצה לפצות אותם ולמלא את החסר אבל אין לי כסף בשביל היום יום, חשבון הבנק במינוס גדול ואין לי ממי להלוות כסף, אנא, תעזרו לי להעניק לילדים יציבות, אוכל, בגדים ושמחת חיים פשוטה"

(זהבי 32 מגוש דן)

בואו לעזור למשפחות מתמודדות ולשלוח תפילה לאמא>>>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו