ח"כ משה אבוטבול
ח"כ משה אבוטבול צילום: חזקי ברוך

במסגרת נאומו במליאת הכנסת מחה ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) על כך שראש הממשלה בנט אינו בוש, לטענתו, להבהיר בפומבי כי הוא מתעדף עליה של 'קהילות חזקות' באתיופיה על פני קהילות מוחלשות.

את הדברים אמר במהלך הדיון לציון יום העלייה בכנסת. "ברצוני להצטרף ולהביע גם כן מחאה חריפה, בשם אורי פרדניק, יושב-ראש מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה, על דבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט בוועידת העלייה - כי היעד של הממשלה הוא להעלות חצי מיליון איש מקהילות חזקות.

"ללא בושה, מעדיף ראש הממשלה עולים מקהילות מסוימות על פני האחרות, והוא אומר את זה בפה מלא. כשזאת צורת ההתנסחות בפומבי אין זה פלא שבשעה קריטית כזו, כשחיי הממתינים בסכנה, כולל בתיגראי, ממשלת ישראל מקפיאה את העלייה מאתיופיה במקום ליישם את החלטה 716 שהתקבלה.

לדברי אבוטבול, "בחיפושיו של בנט אחרי "קהילות חזקות", במירכאות כפולות, הוא מחליש אלפים מקהילות יוצאי אתיופיה בישראל הקרועים מאחיהם ומאחיותיהם שבאדיס אבבה, בגונדר, בתיגראי, בעוד מקומות. אסור לשתוק על כך.

עוד באותו נושא:

"אני מקווה ששרת הקליטה גב' פנינה תמנו תסביר בבקשה לראש הממשלה שאין הבדל בין דם לדם, וכולנו אלפי שנים התפללנו יחד את אותה תפילה "ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים", ותדרוש ממנו הבהרה לדבריו בנושא, ולשנות את ההחלטה. כי כבר תמיד אמרנו, מעולה לעולה כוחנו עולה, לא משנה מאיפה הוא בא, העיקר שבעזרת השם נוכל לראות אותם".

בשולי נאומו תקף את דברי בנט נגד הייצוג החרדי בכנסת. "אסיים בציון דברים מקוממים נוספים, לצערי, של ראש הממשלה נפתלי בנט, שגם אמר היום בוועידת הג'רוזלם פוסט: "אנחנו המדינה היהודית. אני שמח שיש חרדים, אבל אנחנו צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם". אז מר בנט, בבקשה תעזור לי להבין: בלי האתיופים, בלי חרדים, בלי ש"ס, בלי הליכוד, בלי הציונות הדתית – רק עם הערבים והשמאל? זה הטעם שלך, בנט?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו