רע"מ ושיקלי תמכו בחוק הקנאביס ערוץ כנסת

חוק הקנאביס של חברת הכנסת שרן השכל (תקווה חדשה) אושר היום (שלישי) בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

מפלגת רע"מ הצביעה בעד החוק אחרי שהתנגדה בשבועות האחרונים מחשש להתפשטות סמים בחברה הערבית. הרשימה המשותפת הצביעה נגד. ח"כ עמיחי שיקלי מסיעת ימינה הצביע בעד.

יו"ר רע''מ ח"כ מנסור עבאס הסביר בערבית במליאת הכנסת מדוע התנגד בפעם הקודמת לנוסח החוק של השכל, שעסק באי-הפללת צרכנים: "החלטנו לתת הזדמנות בקריאה טרומית לחוק הקנאביס. אם החוק לא ישונה ויעסוק רק בעניינים רפואיים - נצביע נגד". חברי כנסת מחאו כפיים לעבאס כשהצביע בעד החוק.

הצעת החוק של ח"כ שרן השכל מסדירה את תחום הקנאביס הרפואי. נציין כי שר הבריאות ניצן הורוביץ הבהיר שבמשרדו יגבשו תקנות שיסדירו את הנושא, ושלא יהיה צורך לאחר מכן להמשיך את הליכי החקיקה.

עוד באותו נושא:

ההצעה עברה ברוב של 54 מול 42 ח"כים. חברי אופוזיציה רבים נעדרו מהדיון - בהם גם חברי הליכוד - וח"כ דוד ביטן צעק על שותפיו למפלגה שנעדרו: "כל מי שלא נמצא כאן - ישלם על זה".

חבר כנסת בליכוד אמר לערוץ 7: "נתניהו לא מגיע להצבעות ומזלזל בנו. הוא חושב שאנחנו הכלבלבים שלו ונשב בהצבעות בכנסת בזמן שהוא מבלה בחוץ. אם ביבי לא בא להצבעות למה שנבוא?".

מטרתה של הצעת חוק הקנאביס היא לעגן בחקיקה מפורטת את השימוש והמסחר בקנאביס לצרכים רפואיים, ולהטמיע ברגולציה הקיימת תיקונים להקלת המצוקה הקשה הקיימת בתחום זה, על כל חלקיו, מרכיביו ותוצריו. הקנאביס יוכשר כתכשיר מרשם, באופן שיאפשר לכל רופא מומחה המתעסק בתחום הרלוונטי לרשום מרשם בהתאם לשיקול דעתו המקצועי, והמרשם יונפק בבתי המרקחת.

בנוסף, הצעת החוק מחייבת לקבוע את הנדרש מכל גורם בשרשרת הגידול, הייצור, ההפצה, אחזקת המלאי והניפוק של תכשירי קנאביס ואופן הרישום המסחרי בו, הפוגעים כיום אנושות בזמינות ואיכות הטיפול בקנאביס הרפואי, בנזקקים לו ובמגדליו – שיזכו להקלה בקבלת רישיון, הארכתו, וביטול הגבלת כמות הייצור.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו