מעניין איך נראה בצד השני
מעניין איך נראה בצד השני צילום: iStock

הצורך הוא אבי ההמצאה, וכאשר הצורך הוא רצון לשקט- גם הבלתי אפשרי יכול להתרחש. לווג'ין קוזיק מבוסניה נמאס מהתלונות של אשתו על הבית שלהם ומהבקשות החוזרות שלה לשיפוצים- והחליט לבנות לה בית מסתובב בשביל שתוכל לשנות את הנוף בלי לזוז מהכורסא.

לווג'ין קוזיק בן ה-72 כבר התחיל להימאס מהתלונות הקבועות של אשתו. בהתחלה, הוא עשה שיפוצים וסובב את חזית הבית כדי שהיא תוכל לראות בקלות את מי שנכנס אליהם לחצר כמו שהיא ביקשה, אבל גם אז המצב לא השתפר. אשתו התלוננה שהחדר שלהם לא פונה לכיוון השמש בזריחה, וביקשה שהוא יחזיר את הבית לצד השני.

התסכול של קוזיק מהתלונות הקבועות של אשתו הוביל אותו להמציא בית מסתובב שיוכל לענות על כל הדרישות של אשתו. בראיון לרויטרס, קוזיק סיפר "נמאס לי מהתלונות שלה ומהבקשות הקבועות שלה לשיפוצים בבית, ואמרתי לה: אני אבנה לך בית מסתובב שתוכלי להזיז כמה שתרצי".

הבית הייחודי של קוזיק הפך במהירות לאטרקציה בקרב התושבים באזור שרצו לראות איך הבית מצליח לזוז. קוזיק מספר שהבית יכול לעשות סיבוב שלם תוך 24 שעות במהירות האיטית ביותר שלו, וסיבוב מלא תוך 22 שניות במהירות הכי גבוהה שלו.

לקח לקוזיק 6 שנים לבנות את הבית הייחודי, כאשר במהלך הזמן הוא אף נאלץ להתאשפז בבית החולים בעקבות מצב הלב שלו. הוא מספר שהוא ביקש מהרופאים שיעזרו לו לחיות לפחות עוד שנה אחת בשביל שיוכל להשלים את הפרויקט של הבית המסתובב.

עכשיו, אחרי שהבית המסתובב הושלם, נשאר רק לקוות שווג'ין ואשתו ימצאו נושאי שיחה חדשים אחרי שכבר אי אפשר לדבר על שיפוצים בבית.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו