ספסל החברות
ספסל החברות צילום: דוברות עדי נגב -נחלת ערן

המיזם המרגש לזכרו של הילד עידו אביגיל, שנהרג מפגיעת רסיס רקטה שנורתה מרצועת עזה במהלך מבצע 'שומר החומות', מצא בית חם אצל ילדים עם מוגבלויות.

משפחתו של אביגיל בן ה-5 הקימה את פרויקט 'ספסל החברות' לקירוב חברתי בין ילדים. בכל מקום בו מוצב הספסל יודעים הילדים כי מי שיושב עליו מעוניין שחבריו ישתפו אותו במשחק או סתם להצטרף לשיחה. כך, גם ילד שקצת מתבייש יכול למצוא את הדרך להיות אחד מן החבורה.

כשאנשי 'עדי נגב - נחלת ערן' שמעו על המיזם, הם ביקשו מיד שפעילי המיזם יבנו אצלם ספסל כזה, ובחרו למקם אותו בלב מעון היום השיקומי.

"לפני מספר שבועות הגיע לביקור השר חילי טרופר יחד עם אנשי משרדו וסיפרו לנו על הפרויקט האנושי והמרגש 'ספסל החברות' לזכרו של עידו הקטן", סיפר אבי וורצמן מנכ"ל עדי נגב-נחלת ערן. "מיד לאחר הביקור פנינו למשפחה ושאלנו האם יהיו מוכנים להציב אצלנו ספסל והם נענו בחיוב".

עידו אביגל ז"ל
עידו אביגל ז"ל צילום: באדיבות המשפחה

לדבריו, "הספסל יהיה אצלנו בסיס עבור ילדים שחווים קושי להתחבר לאחרים. הילדים יוכלו לשבת על הספסל והמורים והחברים לקבוצה ידעו לגשת ולהציע להם לשחק".

אנשי עדי בחרו למקם את הספסל בלב מעון היום השיקומי המטפל מידי יום בעשרות ילדים עם מוגבלויות שונות ומספרים כי הספסל המיוחד וזכרו של עידו אביגל ז"ל הפכו לאחד מהסמלים המעצימים את המסר החברתי של עדי נגב-נחלת ערן.