ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק צילום: ערוץ 7

פעיל הר הבית יהודה גליק זומן היום (חמישי) לחקירה במשטרה בתחילת השבוע הבא, על אירועים שקרו לפני למעלה משנה וחצי.

בשיחת הטלפון שקיבל גליק בצהריים הציג עצמו הדובר כ"חוקר ממרחב דוד", ואז אמר: "ביום ראשון אתה מוזמן לחקירה אצלינו, על אירועים שהיו בחודש דצמבר 2019 ובחודש פברואר 2020. היית מעורב בשני אירועים בחודשים האלה וצריך לעשות בהם השלמת חקירה וכל מיני פעולות".

כזכור, חכ"ל גליק, אחד מהפעילים הבולטים למען תפילות יהודים בהר הבית, הורחק לפני כשבוע וחצי משטח הר הבית לתקופה של שלושה חודשים.

במהלך חול המועד סוכות הגיע לשער הכניסה להר הבית, אך המשטרה מנעה ממנו להיכנס לשטח ההר. כאשר שאל את השוטרים מדוע אסור לו לעלות להר הבית, השוטר השיב לגליק: "ככה הורו הקצינים". בהמשך גליק זומן לחקירה ללא כל הסבר. ''מסע טרטורים סטנדרטי של משטרת ישראל. במקום לתת להיכנס להר הבית נתנו זימון לחקירה. אין הסבר, אין נימוק, רק - מיידי'', כתב גליק בטוויטר.

לאחר שזומן היום, שוב, לחקירה, אמר גליק: "הזדמנות מצויינת לפרגן למשטרה. כשהיא נערכת לטפל בעתירה נגדה בבג"ץ להגן על שמה הטוב היא מגייסת את כל הכלים (חוקיים ושאינם חוקיים) להלך אימים על העותר".

יהודה פואה יו"ר בצלמו, שעתר בשם ארגון בצלמו יחד עם גליק, מסר: "מפקד מרחב דוד נתי גור ממשיך בהתנהלותו המאפיוזית ומנסה להלך אימים על מי שעתר נגדו לבג"ץ. אנו קוראים למפקד מחוז ירושלים ניצב תורג'מן לבטל את ההזמנה לחקירה ולקרוא את נצ"מ גור לסדר. שאם לא כן הוא ישא באחריות להתנהלות המופקרת הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו