גיל אורלי, מנטור לצבירת נכסים ומוביל תכנית 'סוד הכסף' להשכלה פיננסית, נותן לנו הצצה לקראת הסמינר האינטרנטי שיתקיים בשבוע הבא בהובלתו תחת הכותרת 'הדרך אל הנכס הראשון'.

"מדובר באתגר שאני עושה פעם בשנה והוא בחינם לגמרי", אומר אורלי המסביר את המניע שמוביל אותו לסמינר ומספר על מאות ואלפי משתתפים בקורסים שהוא מקיים לאורך השנה כולה, וחלק ממגמת הסמינר שיתקיים בשבוע הבא הוא אמירת תודה למשתתפי הקורסים הללו.

להרשמה ללא עלות לסמינר האינטרנטי של גיל אורלי לחצו כאן

"הפעם האתגר מאוד חשוב כי לפי סקרים שעשינו, רוב האנשים חולמים על נכס, אבל רובם לא יגשימו את זה. המטרה של האתגר מתוך ניסיון של עשרים שנה הוא להפוך את החלום הזה למציאות. לכן במשך שלושה ימים ברציפות נעשה עבודה משותפת בלייב, עם חוברת עבודה שאתן למשתתפים וצעד אחר צעד, ממצב שאין להם מושג איזה נכס הם רוצים, מה מתאים להון העצמי שלהם, למה הם רוצים את זה, למצב שבו הם ידעו איזה נכס הם רוצים, למה רוצים אותו, מתי ותכנית פעולה מוגדרת איך להגיע אליו".

אורלי מדגיש כי נכס אינו רק נדל"ן שיכול להיות למגורים או למסחר, אך נכס הוא כל מה שמניב הכנסה, ובעידן האינטרנט האפיקים מתרחבים לעולם חנויות האינטרנט, הנכסים הדיגיטליים כמו אתרים שמקדמים חברות שונות, כך גם קורסים דיגיטאליים שמייצרים הכנסות, השקעה בחברות ועוד.

"נכסים זה לא רק נדל"ן ונכסים זה לא בהכרח השקעה של הרבה כסף", הוא אומר ומבהיר כי ההשקעות משתנות לפי גובה, תחום עניין ורמת סיכון שמותאמת למשקיע.

אורלי רואה כיעד בשלושת ימי הסמינר להגיע למצב בו למשתתף תהיה התחושה שהוא מסוגל להגיע לנכס, תהיה לו בהירות לגבי מהות הנכס שבו הוא מעוניין ותהיה לו תכנית פעולה מוגדרת בדרך אל אותו נכס. "זה לא פשוט, אבל אם הוא יפעל לפי התכנית הזו כמעט בוודאות יהיה לו נכס בתוך מאה ימים או בתוך שנה".

אנחנו מבקשים מאורלי לספר על כמה מהטעויות המובילות בתחום זה והוא משיב וקובע כי אחת הטעויות המוכרות והעיקריות היא המחשבה שניהול תקציב הוא בהכרח צמצום בהוצאות, כלומר להוציא פחות מהרווח. "זה לא נכון רוחנית ולא נכון תקציבית", הוא מפתיע. "צמצום זה להיות עסוק בכך שיהיה לי פחות בחיי. לעומת זאת יש אפשרות אחרת, לחשוב איך אני מכניס שפע לחיים שלי, איך אני מעלה את ההכנסה שלי, איך אני יוצר לעצמי השקעות טובות יותר. המחשבה הזו שמתמקדת באיך אני מייצר יותר במקום לחשוב איך לצאת מהמינוס היא מחשבה משנה מציאות. ניהול תקציב עוסק בהגדלת כמות הנכסים שיש לי".

טעות נוספת שהוא מספר עליה היא המחשבה של רבים שהתחום אינו מתאים להם בגלל שהם לא מספיק מוכשרים לכך לטעמם, לא בנויים לתחום או שאין להם ממון בצד לטובת העניין. "כל זה ממש שטויות. זה עוצר הרבה מאוד אנשים. גם אם יש לכם חובות אפשר לעבוד על זה במקביל. אלו שני שרירים נפרדים, שריר השפע, שיהיה לי יותר, ושריר הצמצום כדי שלא יהיה לי מינוס. צריך לעבוד על שניהם במקביל", אומר אורלי ומזכיר כדוגמא את החסכונות שאינם ממתינים ליום שבו יהיה שפע, אלא גם כשהמצב דחוק מתחילים לחסוך לקראת העתיד.

להרשמה ללא עלות לסמינר האינטרנטי של גיל אורלי לחצו כאן

עוד אומר אורלי כי מחשש להיכשל אנשים מציבים לעצמם יעדים ריאליים מתוך תחושה שלא נכון להבטיח הבטחות לעצמי כשלא אוכל לקיים אותן. לדבריו מתוך גישה זו אנשים בוחרים לחסוך סכומים נמוכים והם אכן נשארים בתחום הסכומים הנמוכים ולא מתקדמים מהם הלאה. "אנשים שמצליחים להציב לעצמם יעד הרבה יותר מאתגר, זה מאתגר אותם ויוצר להם חשיבה אחרת והזדמנויות אחרות".

"הטעות הבאה היא שאנשים ממוקדים בלמכור את הזמן שלהם", אומר אורלי ומסביר כי "רובנו עובדים ומקבלים משכורת תמורת שעות עבודה, זה נקרא למכור את הזמן. השאלה שצריכה להישאל היא מאחר והזמן הוא הנכס היקר ביותר בעולם, ולכן מדוע אנחנו מוכרים אותו בקלות שכזו? איך נוכל לקבל הכנסה בלי לעבוד ולהשקיע זמן? יש שיטות שונות שמאפשרות לעבוד פחות ולהרוויח גם כשאני לא עובד, או לעבוד בכל ימות השנה, גם כשאני בחופשה".

עוד מוסיף אורלי כטעות אחרונה ומצויה את הנטייה של אנשים לחסוך במקום להשקיע מחשש לסיכון. "ההבדל הוא שחוסך שם את הכסף בבנק או בתיק השקעות אבל הוא לא מעורב בניהול של הכסף. רובנו חוסכים כך את קרן הפנסיה בלי שיהיה לנו מושג באיזה מסלול בחרנו או כמה עמלות אנחנו משלמים. משקיע לעומת זאת מעורב ומתעניין. אני נמצא באירועי משקיעי שפותחים בפניי אפשרויות. לא בכולם אני משקיע אבל כתוצאה מכך אני מפתח את השריר של הידע להשיג תשואה גדולה שיכולה להיות גם 10 ו-12 אחוזי תשואה".

להרשמה ללא עלות לסמינר האינטרנטי של גיל אורלי לחצו כאן