יו"ר 'ישראל שלי', שרה העצני כהן, השתתפה בדיון חירום שקיימה שדולת ארץ ישראל בכנסת, ובצאתה ממנו היא מספרת על חשיבותו והסוגיות שעלו בו.

הדיון נסב בחשש לעתיד הנגב לנוכח דרישותיה של סיעת רע"ם, בהן חוק החשמל, הכשרת מאחזים בלתי חוקיים ועוד. "יושבי ראש השדולה, חברי הכנסת אורית סטרוק ויואב קיש, זימנו דיון חירום של השדולה ואנחנו מתייצבים", היא אומרת ומציינת כי אמנם השדולה הוקמה מלכתחילה למען חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, אך המציאות הפוליטית והמעשית מחייבת אותה לעסוק גם בשאר חלקי הארץ.

"לאט לאט אנחנו רואים התרחבות של הפעילות. במקום שהשדולה תצטמצם והפעילות שלה תהפוך למיינסטרים, היא התרחבה והיום השדולה דואגת גם לנגב, גם לגליל וגם לערים המעורבות. היא יזמה סיורים דיונים ושאילתות גם בנושא הערים המעורבות. למעשה מוכח מה שזעקנו בשנות התשעים ש'יש"ע זה כאן', ולא לחיוב".

העצני כהן מספרת על סיור שקיימה תנועתה בדרום הר חברון בעקבות האלימות והפרובוקציות שמפעילים אנרכיסטים וערבים באזור זה כלפי המתיישבים, כאשר מעל הכול נמצא מימון אירופי. "לשמחתי התושבים שם מרימים את הראש. הם הביאו אותנו לשם כדי שנוכל לתת סיוע גם תודעתי וגם מעשי לחבר'ה שנמצאים שם בחזית".

על יחסה של התנועה שלה, 'ישראל שלי', לממשלה, היא אומרת כי לא סוד הוא שהיא ואנשי תנועתה מאוד לא שבעי רצון, בלשון המעטה, מהממשלה. "יש בה חלקים מאוד מופקרים, בחסות אותה אחדות מזויפת הוכנסו אליה חלקים מאוד קיצוניים, גם גורמים במר"צ, גם במפלגת העבודה וגם רע"ם. הם הוכנסו לתוך המיינסטרים של המיינסטרים, לתוך ההנהגה. וו'אליד טהא שתומך בתומכי טרור הוא היום יו"ר ועדת הפנים וזו תעודת עניות למדינת ישראל, וזה נעשה לצערי הרב בחסות אותם גורמים שהצבענו להם ושיתפנו איתם פעולה לאורך השנים". עם זאת היא מוסיפה ומבהירה כי תנועתה פועלת בשיתוף פעולה עם גורמים בתוך הממשלה.

על הטענה בדבר כוונתו של נתניהו ליצור קשר עם רע"ם אומרת העצני כי הביקורת גם כלפיו בהחלט קיימת, גם אם יש הבדל בין סוג התמיכה שביקש נתניהו ממנסור עבאס לבין הכנסת חברי סיעת לראשות ועדות. לזאת היא מוסיפה ומעירה כי ממפלגה שביקשה לתייג את עצמה ימינה מנתניהו ניתן וצריך היה לדרוש יותר.