שושלת הדורות. מאברהם עד ימינו
שושלת הדורות. מאברהם עד ימינו צילום: קובי פינקלר

ימי הסתיו הקרירים ובעיקר הלא צפופים הם סיבה טובה ואפילו מאד לעלות לירושלים ובמיוחד לזו העתיקה. קל להגיע, נוח לחנות ( עשינו זאת בחניון הר ציון), יש מרחבים ויש מה לראות לצפות וללמוד.

בימים אלו של פרשות ספר בראשית, טוב נעשה אם נלך לשושלת הדורות מימי אברהם ועד ימינו, נשקיף בחזיונות בתי המקדש, נעבור בסימטאות שעכשיו מתקיים בהם הפסוק "עוד ישבו זקנים וזקנות וילדים משחקים ברחובותיה".

תפילה ליד הכותל
תפילה ליד הכותל צילום:קובי פינקלר

בסמוך לרחבת הכותל, ארבע הצעות מרתקות שאסור להחמיץ אף אחת מהן.

מבט אל העבר

משקפות מציאות מדומה לביקור ב"בית המקדש": חווית מציאות מדומה של סיור וירטואלי בבית המקדש.

במסגרת יוזמה חדשנית הוקם סמוך לכותל חדר חוויה ייעודי המציג חווית מציאות מדומה ב360 מעלות של בית המקדש. החוויה הראשונה מסוגה מאפשרת למבקר להיכנס לתוך העולם הוירטואלי על כל חושיו ולהרגיש כאילו הוא עומד בבית המקדש.

מבט אל העבר
מבט אל העבר צילום:קובי פינקלר

האתר לוקח למסע אחורה בזמן אל תקופת בית שני ומאפשרת לנו לעמוד במרכז ההתרחשות ולחוות את הר הבית ובית המקדש במלוא הדרו. החוויה מכילה תוכן עשיר ומקיף, המחברת את המבקר לבית המקדש ומאפשר לחוות את העיר ירושלים ובית המקדש בפרט, תוך חיבור המבקר למקום והעצמת הקשר לכותל המערבי.

חובשים קסדת מציאות מדומה ונשאבים לתוך עולם מקראי הקם לתחייה לנגד עינינו. שם פוגשים דמויות מרכזיות כגון הכהנים והכהן הגדול, ומבקרים בכל הנקודות המרכזיות בהר הבית, מקשת רובינסון המרשימה דרך הסתיו המלכותי, עזרות בית המקדש והדובדבן שבקצפת, היכל בית המקדש השני.

ה"מסע לירושלים"

אתר ראשון מסוגו אשר מספר את סיפור נדודי העם היהודי, מכל קצוות תבל, עד שובו לירושלים, בזווית אישית כל אחד לפי מוצאו. כל מבקר מוזמן לצאת למסלול אישי (על פי ארץ מוצאו), בו יוכל לעמוד בצמתי ההכרעה הדרמטיים של התפוצה היהודית ממנה הגיע ולקבל בעצמו את ההחלטות שקיבלו אבות אבותיו במהלך שנות הגלות הארוכה.

המסע לירושלים
המסע לירושלים צילום:קובי פינקלר

סע לירושלים" עושה שימוש בטכנולוגיה אינטראקטיבית מתקדמת, המשלבת בין למעלה ממאה סצנות דרמטיות וסרטי מידע אנימטיביים, היוצרים הזדהות והבנה עם סיפורו המופלא של העם היהודי.

מרכז שרשרת הדורות

אחד האתרים המרתקים בירושלים, המספר את צורה מוחשית את סיפורו של העם היהודי לדורותיו באופן שלא ניתן להישאר אדישים כלפיו.

המרכז מייצר חוויה תת קרקעית ייחודית המחולקת לשישה חללים מרכזיים הכוללים מסע מרגש ומחבר באמצעות טכנולוגיה ייחודית ומתקדמת המוצגת ע"י הזמר והיוצר אביתר בנאי וכולל עיבודים מוזיקליים של אסף אמדורסקי.

המוטיבים המרכזיים המלווים את המרכז והחוויה "אמונה, אחריות, תקווה וזיכרון" אשר ליוו את העם היהודי לאורך ההיסטוריה ושמרו אותו בתהפוכות גורלו.

בחדר הראשון פוגשים את אברהם אבינו אב האומה אשר העניק לנו את האמונה, את האחריות העניקו לנו בני ישראל אשר הפכו ל "עם" בארץ ישראל, חדר החורבן נפגוש את התקווה, בחדר הכיסופים את הזיכרון ואת מלחמת השואה אנו שורדים באמצעות ארבעת המוטיבים המקרבים אותנו אל התקומה. לסיכום החוויה והחיבור האישי לסיפור, עמודי יצירת הזכוכית שליוו אותנו לאורך החוויה יהפכו לעמודי האמונה, האחריות התקווה והזיכרון וביניהם מוקרנים תמונות המבקרים שצולמו בכניסה כחוליה הבאה בשרשרת הדורות היהודית.

באתר תשעים טונות של זכוכית, שנפרסו והונחו, שכבה על גבי שכבה, ביצירה מרשימה ומעוררת השראה. על אומנות הזכוכית חרוטים שמות המייצגים את שושלת הדורות של העם היהודי. מהאדם הראשון, דרך אברהם אבינו ושרה אימנו עד שיבת העם היהודי לירושלים בעת החדשה.

שושלת הדורות
שושלת הדורות צילום:קובי פינקלר

מנהרות הכותל

סיור לעולם תת-קרקעי קסום, בו כל אבן מספרת סיפור. בתחנת הפתיחה ניתן להביט בדגם פיזי של הר המוריה - המקום בו הוקם לימים בית המקדש. באמצעות חלקים מודולריים לומדים את תולדות ההר והסביבה.

במקביל, ניתן לצפות בהדמיה תלת-ממדית חדישה ומרהיבה של הר הבית, המאפשרת מבט ב-360 מעלות על מבנה בית המקדש השני. האנימציה ממחישה את שלבי הבנייה והחורבן שעברו על הר הבית ועל הכותל מאז ועד היום. במהלך הסיור מגלים מבנים וממצאים ארכיאולוגים נדירים, המספרים את סיפורה של העיר ירושלים לפני אלפי שנים ויכירו את החיים וההרגלים של אבות אבותינו וכן ילמדו על האדריכלות ושיטות בניה קדומות, שהעסיקו את חוקרי ירושלים מאות בשנים.

לפרטים נוספים ולהזמנת סיורים- www.thekotel.org או 5958*

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7