הרב זאב גולדשטיין, רבה של דרום אפריקה, מתרגש לקראת חזרתו לפעילות מלאה של פרוייקט 'השבת העולמית'.

"אנחנו מוצאים השנה שיש כוח חדש ואנרגיה חדשים בתוך הפרוייקט ואנשים מאוד מתרגשים. בכל רחבי הארץ והעולם יש המון אירועים שקורים, אנשים באים להיות יחד באווירה של אחדות", מספר הרב גולדשטיין לערוץ 7.

לדעתו, דווקא משבר הקורונה והריחוק, גורמים לאנשים לרצות להיות חלק מהפרוייקט. "אנשים צמאים לאחדות הזו וליופי של השבת. אחרי הקורונה הרבה אנשים מחפשים את המשמעות לחיים שלהם וגם את משמעות הקשר הבינאישי. בקורונה היינו לבד וחלק חשוב מהשבת העולמית הוא הקהילתיות והביחד".

הרב גולדשטיין מתייחס למטרות המיזם שזכה להצלחה מסחררת לאורך השנים. "אנחנו רוצים לשמור על השבת ביחד - והחזון בזה הוא שהשמירה היא לא עול או קושי אלא מתנה. בחיים המודרניים שלנו שיש כל כך הרבה התנתקות של האחד מהשני, בלאגן ולחץ. צריכים למצוא מנוחה לנפש וזמן להתחבר למשפחה, להורים, לילדים. אנשים מחפשים את זה וצמאים לזה. החוויה הזו של הרוגע בשבת מושכת אנשים. אפילו אנשים שטועמים פעם אחת, רואים את היופי ורוצים עוד מזה. המסר היפה של הפרוייקט היא שהשבת שייכת לכל יהודי ויהודי בשווה".

ומה צפוי במסגרת האירועים? הבדלה, קבלת השבת והשנה יש מיזמים של חסד - לעשות דברים אחד למען השני. לאחר הקורונה יש אצל אנשים יותר רגשות אחד לשני ודאגה לזולת. לדוגמה, ברוסיה יש כמה סטודנטים שיביאו חבילות לשבת לבתי אבות ובקרני שומרון, הצופים ובני עקיבא יחלקו לחיילים חבילות לקראת השבת".

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו