פתיחת עצרת הזכרון לרב מאיר כהנא ז"ל

היום (ראשון) מלאו 31 שנים להירצחו של הרב מאיר דוד כהנא הי"ד, שנרצח בידי מחבל ערבי יוצא אל-קעאידה, במהלך הרצאה שנשא בארצות הברית.

בעצרת שנערכה באולם "היכל דוד" בירושלים השתתפו תלמידיו, בני משפחתו ממשיכי דרכו של הרב.

הרב דב ליאור התייחס למורשתו של הרב כהנא. "אחרי השואה הרב כהנא עבר ביו קהילות ישראל והתריע שלא להיות אדישים לעוצמת הרישעות של הגויים".

"עם ישראל לא מתנכל לשום ערבי אבל ערבי שרוצה להבליט את הלאומיות שלו יש לו 22 מדינות לעשות את זה. אנחנו רוצים מדינה יהודית עם אורחות חיים יהודיים. הרב כהנא דרש שיש כוח בעם ישראל שלא יתבייש בדרכו. לצערי היום, אנחנו רואים שלא נותנים לכוחות הביטחון למגר את הטרור. עם הערבים לא יהיה שלום ומעולם לא היה שלום ואין עם מי לדבר על שלום. אסור לנו לוותר על התיישבות בכל מרחבי ארצינו. חלק מעמינו לא השתחרר מהתפיסה הגלותית ואנחנו צריכים לעזור להם כדי להפוך לאור לגויים".

ח"כ איתמר בן גביר התייחס לדרכו וציין כי הוא פועל לאורו של הרב כהנא. "הרב מאיר כהנא יכול לנוח על משכבו בשלום. חבר הכנסת איתמר בן גביר, הפך להיות האורים ותומים של ישראל. הנה, רק בשבוע שעבר עצר שר הרווחה, מאיר כהן, קידום בעקבות פנייה של קמפיין לסיוע לילדים שנפגעו מינית של בן גביר. פשוט לא מצא חן בעיני השוטר המוסרי של ישראל שהקמפיין הובל בידי המוסיקאי תאמר נפאר המזדהה כפלסטיני. בן גביר אמר וכהן קפץ לדום, והורה שלא להבליט את הקמפיין בעמודים הדיגיטליים של המשרד".

"הכניעה המבישה של שר הרווחה מגיעה כמה ימים אחרי שחברות האוטובוסים אגד ודן החליטו להסיר מודעות פרסום שהתייחסו לפוגרום שביצעו עשרות מתנחלים שבו נפגע גם ילד, רעולי פנים בכפר הפלסטיני אל־מופקרה פלסטיני בן שלוש בראשו ושבהן נכתב: "הגיע הזמן לעצור את אלימות המתנחלים". הסיבה: לארגוני ימין ולבן גביר הפריע שהקמפיין עושה הכללות ומפיץ שנאה. קשה להאמין עד כמה כולם מפחדים מהסרגל המוסרי של בן גביר", הוסיף.

לנאום המלא של ח"כ בן גביר - לחצו כאן

ברוך מרזל אמר במהלך האזכרה, "הדגל העיקרי שלנו צריך הטרנספר. להוציא את כל אלה הבאים עלינו לכלותינו. אנחנו בסכנה קיומית. הפעם בלוד הייתה התקוממות מקומית והיה חסד של ה'. אם זה יקרה בירושלים, בחיפה וביו"ש ויצטרפו אליהם גם החמאס, הפתח', ארגוני הטרור מעזה וחיזבאללה מהצפון תיהיה כאן סכנה קיומית".

"השאלה איך מוציאים מפה את האויב? ניסו לתת להם שטחים ועכשיו מנסים לתת להם כסף. אתם חושבים שזה יעזור? האחים המוסלמים מנהלים היום את המדינה ואנחנו צריכים להתעורר. אי אפשר להשאיר אנשים שחושבים שארץ ישראל שייכת אליהם. האיסלאם בא להחליף את היהדות. יש להם תוכניות איך להשמיד את היהודים. כל ויתור שלנו מתפרש אצלם כחולשה והם תוקפים אותנו. לכן בתנועת 'האמת היהודית' נרים גבוה את דגל הטרנספר ונגרש את כל אלה שעומדים עלינו לכלותנו", דברי מרזל.

בנצי גופשטיין הוסיף, "31 שנים חלפו מהרצח של רבינו הרב כהנא בידי ערבי ומידי שנה אנחנו רואים יותר אנשים שאומרים שהרב כהנא צדק. שאנחנו רואים מה קרה בלוד ורמלה. הרב כהנא צדק או לא צדק? כשרואים את הממשלה עם בנט והכיפה שמכר את המדינה לערבים - יש בכלל שאלה האם הרב כהנא צדק?".

ח"כ לשעבר משה פייגלין נאם גם הוא באירוע. "זו לא פעם ראשונה שאני כאן ויש לי תחושה שעמוס כאן באנשים והתחושה שהרב כהנא חי. 31 שנה אחרי רצח הרב תראו מה קרה לנו ביום ירושלים האחרון? 10 בתי כנסת נשרפו, פוגרמים בערים מעורבות, הנגב כבר לא שלנו ואף אחד לא מדבר. ב'שומר החומות' פרצה המערכה השניה של מלחמת העצמאות. בבחירות האחרונות ראינו שני גושים. אני לא משבר על גוש ימין או שמאל זה כבר לא רלוונטי אלא על גוש שרוצה מדינת כל אזרחיה לגוש שרוצה מדינה יהודית".

במהלך הערב הוקרן סרט חדש שהופק במהלך השנה האחרונה, המקיף באופן נרחב את פועלו של הרב בחייו. הסרט חושף לראשונה קטעי ארכיון נדירים שטרם שודרו מפעילותו של הרב כהנא לאורך השנים, קטעים בהם הרב מתריע על העתיד לקרות אם לא ישמעו לאזהרותיו, דברים אשר לצערנו התממשו.

תלמידי הרב כהנא מציינים כי "בניגוד לעצרת לזכר רבין שלא תתקיים השנה, בעצרת לזכר הרב כהנא מידי שנה מגיעים יותר ויותר אנשים המזדהים עם תורתו של הרב".

העצרת מועברת בשידור חי באתר ערוץ 7.

לפרטים נוספים לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו