תערוכת הספורט בפעם הקודמת
תערוכת הספורט בפעם הקודמתצילום: מיכל פתאל

שומרים על המסורת. בעוד חמישה ימים יצא לדרך בפעם העשירית מרתון ווינר ירושלים, אירוע הספורט הגדול ביותר בישראל וזה שנחשב בעיניי רצים רבים בעולם המקצועני, כאחד המרתונים היוקרתיים ביותר בעולם.

רגע לפני שיוזנקו אלפי רצים בכל אחד מ-6 המקצים, תקיים עיריית ירושלים כמיטב המסורת וכנהוג בכל המרתונים בעולם, את תערוכת EXPO ירושלים - תערוכת ספורט ייחודית, שתתקיים בין התאריכים 26-28.10.21, בין השעות 15:00-21:00 במתחם הסינמה סיטי בירושלים.

הכניסה לתערוכת הספורט הייחודית הינה חופשית ובמסגרתה יתארחו במשך שלושת ימי הפעילות, אלפי רצים ורצות המשתתפים במקצי המרתון השונים, קהל רחב שוחר ספורט ואורח חיים בריא וכן משפחות רבות שייהנו מחוויית ספורט ופנאי מיוחדת.

מדובר במתחם ספורט ססגוני שימוקם בקומת המסחר של הסינמה סיטי ובו ביתנים של מותגי הספורט המובילים בעולם, אשר יציגו מגוון רחב של פריטי ספורט: נעלי ריצה, ביגוד ריצה לנשים וגברים, שעוני דופק, תוספי מזון, ג'לים, משקפי שמש, מדרסים, שרוולי ריצה, חזיות ספורט, מעילים, חולצות דרייפיט, ביגוד אירובי, בקבוקים, תיקי שתייה וריצה ועוד. בנוסף יוצגו בתערוכה החידושים העדכניים בעולם הספורט וג'דאטים מיוחדים של מיטב החברות ובראשן של חברת סאקוני נותנת חסות הרשמית של המרתון, שתציג בתערוכה ביתן מרהיב במיוחד.

בתערוכה יוקם גם מתחם מרצ'נדייז של מרתון winner ירושלים עם פריטי הספורט הממותגים של המרתון ועם אפשרות להדפסה אישית במקום.

יצוין כי במהלך ימי התערוכה יוענקו הטבות מיוחדות למשתתפי המרתון, לבאי התערוכה ולמשפחות, באולמות הקולנוע שבסינמה סיטי ובמתחם הבילוי והפנאי שבקומת המסחר.

זאת ועוד, במסגרת התערוכה יוקם מתחם מרווח ומיוחד לחלוקת ערכות הריצה של המשתתפים במקצים השונים של מרתון winner ירושלים. במהלך שלושת ימי התערוכה צפויים להגיע אל המתחם, אלפי הרצים והרצות על מנת לקחת את הערכות שלהם בצורה נוחה, מהירה ויעילה. במתחם החלוקה, ניתן יהיה למדוד במקום את חולצות המרתון בתאי מדידה ייעודים.

ביומה האחרון של התערוכה הייחודית, יתקיים כמיטב המסורת במרתונים הגדולים בעולם וכן במרתון ירושלים, ערב הפסטה המסורתי. ערב הפסטה המסורתי יתקיים לכבודם של רצי המרתון המלא ובנוכחותם, כאשר באירוע החגיגי, ייהנו המשתתפים מפסטיבל פסטה, טעמים ופחמימות שייסעו להם לקראת הריצה המאתגרת המצפה להם בבוקר שלמחרת.

משה ליאון, ראש העיר ירושלים אמר לקראת פתיחת התערוכה הייחודית: "עוד שניה ההזנקה למרתון ולפי מיטב המסורת, גם הפעם הוא ילווה באירועים ססגוניים ומעניינים ובניהם תערוכת EXPO וערב הפסטה. המרתון הוא לא רק תחרות ריצה ומסלול שעובר בנופיה הקסומים של ירושלים, אלא פסטיבל ספורט ירושלמי ייחודי. אני מזמין את כל תושבי ירושלים ועם ישראל להגיע יחד עם כל המשפחה וליהנות מהפנינג ספורטיבי, ססגוני ומהנה".