משה פייגלין באזכרה לרב כהנא ז"ל

את חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין פגשנו באירוע האזכרה לרב מאיר כהנא ז"ל, מייסד ומנהיג תנועת 'כך' ובשיחה עם ערוץ 7 הוא מנתח בקצרה את המציאות ביחסי מדינת ישראל וערביי ישראל לנוכח התנהלות הממשלה ומתייחס למציאות הפוליטית המורכבת בהנהגת ראש הממשלה נפתלי בנט.

פייגלין מגדיר את פרעות תשפ"א כמערכה הראשונה של מלחמת העצמאות השנייה, ולדבריו מערכה זו הסתיימה בניצחונם של ערביי ישראל שכן אלה קיבלו 53 מיליארד שקלים וסגירת תיקי החקירה של שריפת בתי הכנסת וכשנחקרו החשודים הם שוחררו על ידי בית המשפט. "הדבר הזה ייתן להם רק עוד ועוד תיאבון כי הם חשים את החולשה המהותית שהיא חמורה הרבה יותר מהחולשה הצבאית".

"החשש שלי תמיד היה שלערבים לא יהיה צורך במלחמה, ולדאבונינו זה בדיוק מה שקורה בימינו. מלאכתם של הרשעים הללו נעשית בידי ממשלת בנט", אומר פייגלין ומתייחס למהלך הכולל שבו נקט בנט בהגיעו לכס ראש הממשלה.

בעיני פייגלין בנט ביצע למעשה מהלך המשך למהלך שהוא עצמו עשה בליכוד. "כשנפתלי בנט הגיע לקרני שומרון במערכת הבחירות הראשונה שאלו אותו מה ההבדל בינך לבין פייגלין והוא השיב שאין הבדל, ומה שפייגלין עושה בליכוד אני עושה בבית היהודי. נפתלי בנט נתן לציבור רחב תחושה שאפשר לרמות את עצמנו כאילו אנחנו מבשרים את בשורת הרב קוק, בשורה גדולה של מנהיגות יהודית, ולהישאר בתוך המגזר".

"בצורה הזו הוא קיבל את אמונם של רבנים מנהיגים וציבור רחב שרצה ללכת בלי פייגלין וללכת עם פייגלין. התוצאה הייתה שמתוך הציונות הדתית יצא העגל הזה, שממליך גם על המרחב הפוליטי שלנו את השמאל הקיצוני ביותר ואת הערבי, מעבר לשליטה במוקדים אחרים של המדינה. הציונות הדתית חייבת לעשות חשבון נפש אמיתי כי נפתלי בנט הוא לא תקלה, הוא התוצאה הדיאלקטית, לא רציתם פייגלין קיבלתם בנט, לא רציתם לקבל מנהיגות יהודית, להתקדם להר הבית, למקדש, לחיבור חיי החול עם החזון הגדול של הקודש וברחתם לבנט וקיבלתם את ממשלת השמאל והערבים הקיצונית ביותר שהייתה לנו אי פעם. זו לא הייתה תקלה בגלל שהוא רימה אתכם אלא בגלל שרציתם להיות מרומים".

פייגלין קורא לחשבון נפש ותשובת משקל במידה והציונות הדתית חפצת חיים ולדבריו החזרה שלו לליכוד נועדה בדיוק לשם כך. "אני קורא לכל מי ששומע ומבין את העניין לעומק לבוא אחריי, להתפקד לליכוד ולתת למנהיגות יהודית אמיתית את הכוח".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7